banner176

Mustafa Öztürk, CHP Genel Başkanına Atarlı Giderli Konuştu

Her fırsatta Muharrem İnce'ye olan bağlılığını dile getiren CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na veryansın etti.

Mustafa Öztürk, CHP Genel Başkanına Atarlı Giderli Konuştu

 

CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk‘ün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik ağır eleştirileri gündeme bomba gibi düştü. Kılıçdaroğlu’nun Tüzük Kurultayı’nda, “‘Ben yoksam parti de yok’ diyen arkadaşlar, kapı burada gidebilirler” sözlerine karşı çıkan Öztürk, adeta kazan kaldırarak, “Unutulmasın ki bu parti kimsenin babasının malı değil. Genel Başkan dahi olsa bir gün gelip o koltuktan inecektir” diyerek Kılıçdaroğlu’na meydan okudu.

Zerrin Somuncu imzasıyla Haber gazetesinde yer alan haberde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Öztürk, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tüzük Kurultayı’nda “‘Ben yoksam parti de yok’ diyen arkadaşlar, kapı burada gidebilirler” ifadeleriyle parti içine yönelik verdiği sert mesajların CHP liderine yakışmadığını söyleyerek kınadı.

 

 

BABASININ MALI DEĞİL

Cumhuriyet ve demokrasi düşmanlarıyla mücadele edilen kritik bir süreçten geçtiklerini söyleyen Öztürk, “Böylesi önemli bir süreçte CHP Lideri Kılıçdaroğlu’yla yaptığı son açıklamada aynı fikri paylaşmıyoruz. Hassas ve kritik bir süreç içerisinde, bu denli keskin ve sert söylemleri demokrasinin neferi olduğunu iddia eden partimizin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yakıştıramadık. Bizler ki referandum sürecinde yaptığımız çalışmalarda ‘Atakum’u seven herkes bizim fahri üyemizdir’ sloganıyla sokak sokak cadde cadde memleketimizin insanları ile görüştük. Bir partinin hem de demokrasinin son kalesi olan CHP’nin genel başkanına tabiri caizse ‘Kapı göstermek’ kesinlikle yakışmadı. Unutulmasın ki bu parti kimsenin babasının malı değil. Genel Başkan dahi olsa bir gün gelip o koltuktan inecektir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi yıllardır eleştirdiğimiz iki sene üst üste ‘Yılın diktatörü’ seçilmiş Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerine benzedi. CHP Atakum Gençlik Kolları olarak bu davranışı kınıyoruz ve kesinlikle kabul etmiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Samsunda Seçim

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180