Muharrem Göksel, Zafer Bayramını Kutladı

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Göksel, "Ağustos, Türk milletinin zafer ayıdır" dedi.

Muharrem Göksel, Zafer Bayramını Kutladı

 

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını belirterek, bu inancın 30 Ağustos'ta tüm dünyaya bir kez daha kanıtladığını söyledi. Hiç bir zaman esareti kabul etmeyen Türk milletinin, vatan toprakları için göstermiş olduğu onurlu mücadelenin zaferinin 30 Ağustos'ta kutladığını ifade eden Göksel, "Ağustos, Türk milletinin zafer ayıdır. Aziz milletimiz geçmişte, Malazgirt Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz ve Estergon Kalesi'ndeki zaferlerini Ağustos ayında kazanmıştır. Geçmişte bu zaferlerle yeni bir başlangıç yaparak adını tarihe altın harflerle yazdıran Türk milleti, Ağustos 2017'de de yeni Türkiye ile yeni bir başlangıca yelken açıyor. Türkiye, Cumhurbaşkanımızla, Başbakanımızla, hükümetimizle yine bir Ağustos ayında adını tarihe altın harflerle yazdırıyor" diye konuştu.

 

HEDEFLERE KOŞUYORUZ

95 yıl önce sayı ve silah üstünlüğü olan bir orduya karşı verilmiş kutsal mücadelenin, aynı azim ve kararlılıkla bu kez sosyal ve ekonomik anlamda 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için verildiğini söyleyen Göksel, "Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kalbinde iman, yüreğinde vatan sevgisi taşıyan milletimiz tüm dünyaya bağımsızlığından ve istiklalinden vazgeçmeyeceğini 95 yıl önce ilan etmiştir. Bağımsızlığı uğruna kanının son damlasına kadar gözünü kırpmadan vatanını savunan Türk milleti şanlı bir zafer ile destan yazmıştır. Yüce milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimize Allah' tan rahmet gazilerimize ve şehit ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum" şeklinde konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER