Milletvekili Külünk Çarşamba'da

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nde “Gelecek Yüzyılın Türkiye’si” konulu konferansa katıldı.

Milletvekili Külünk Çarşamba'da

 

Çarşamba Güneşdoğdu Kampüsü’nde bulunan Hukuk Fakültesi’nde OMÜ Öğrenci Konseyi tarafından gerçekleştirilen Konferansa Ondokuz Mayıs Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Muhsin Oğul, öğrenciler, muhtarlar ve eğitimciler katıldı.

 KÜLÜNK, “İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÇARŞAMBA’DA KURULABİLİR”

Çarşamba’nın muhteşem bir şehir olduğunu söyleyen Milletvekili Metin Külünk, Samsun’da kurulacak ikinci üniversitenin Çarşamba merkezli olmasının imkânsız olmadığını söyledi. Milletvekili Metin Külünk, “Çarşamba merkezli Ayvacık, Salıpazarı ve Terme gibi İlçeleri kapsayan hatta doğuya doğru hitap edecek bir üniversitenin bu bölgeye kurulmasının yerinde bir karar olacağını düşünüyorum. Gelecekte önemli bir ticaret ve lojistik üstü olacak olan Samsun’a bir üniversite yetmez. Samsun’un hakkı 2 hatta ve hatta 3 üniversitedir. Çarşamba’da kurulmak istenilen Yeşilırmak Üniversitesi için belediye başkanından, muhtarına, hayırseverinden halkına kadar tüm şehrin tek yürek olduğunu görüyorum. Bende Samsun’a bir teknik üniversitenin elzem olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza konu detaylı bir şekilde ifade edilirse Samsun’da kurulacak ikinci üniversitenin Çarşamba’da açılmasının çok imkansız olmadığını düşünenlerdenim.” diye konuştu.

 “ÇARŞAMBA’DAKİ ÖĞRENCİLER ÇOK ŞANSLILAR”

Çarşambalıların ve burada öğrenim gören üniversite öğrencilerinin çok şanslı olduklarını söyleyen Milletvekili Metin Külünk, “Yeşilırmak nehri tüm çömerliği ve tüm ihtişamıyla Çarşamba’ya can veriyor, değer katıyor. Ben Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Dündar’a Lyon, Budapeşte ve Viyana’yı görmesini tavsiye ettim. Çünkü bu gibi şehirler nehir şehridir. Havaalanına 15 dakika mesafede bulunan bu güzel ilçeyi Belediye Başkanımız adeta hazine değeri kazandırmış. Çarşamba, Yüksek öğrenim için diğer Anadolu şehirlerinin bir çocuğundan daha avantajlı konum ve imkânlara sahip bir şehir. Ulaşım imkânları bakımından çok rahatlıkla dışarıdan görevlendirme ile öğretim üyesi getirilebilir. “ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER