banner176

Milletvekili Köktaş, Bisikletle Şühedaya Saygı Yolcuları'nı Ağırladı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "İlkadım'dan Çanakkale'ye Bisikletle Şühedaya Saygı Yolculuğu" sloganı ile Samsun'dan yola çıkan, EKOBİD üyeleri Mehmet Ayhan Basmacı, Osman Özdemir, Selim Daban ve Emrah Subaşı'yı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ağırladı.

Milletvekili Köktaş, Bisikletle Şühedaya Saygı Yolcuları'nı Ağırladı

 

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi tarafından desteklenen İlkadım Kent Konseyi Bisiklet Çalışma Grubu ve Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) üyeleri tarafından Çanakkale Zaferinin 103’nci yıl dönümünde gerçekleştirilen "İlkadım'dan Çanakkale'ye Bisikletle Şühedaya Saygı Yolculuğu" sloganı ile Samsun'dan yola çıkarak Ankara'ya varan Mehmet Ayhan Basmacı, Osman Özdemir, Selim Daban ve Emrah Subaşı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın misafiri oldu. 
 
 
Afrin de dik duruş sergileyen şanlı ordumuza destek vermek amacıyla Samsun'dan yola çıktıklarını dile getiren  EKOBİD üyeleri, ülke olarak milli birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunun Çanakkale'de milletimizi zafere taşıyan ruhla aynı olması gerektiği konusunda farkındalık yaratmak, destan yazan askerlerimiz, şehit ve gazilerimize minnet borcunu ödemek amacıyla yola çıktıklarını belirterek, kendilerine destek olan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a teşekkür ederek, "Çanakkale" konulu tablo hediye ettiler. 
 
 
MECLİSTE BOMBALANAN YERİ GÖSTERDİ
EKOBİD üyelerine Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni gezdiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 15 Temmuz'da FETÖ tarafından hain darbe girişimi sırasında mecliste bombalanan bölümü gezdirerek bilgiler verdi.
Çanakkale destanı bir dirilişin en güzel örneklerinden birisidir diyen Milletvekili Köktaş, "Atalarımız, vatanın dört bir yanından sevinçle, birlik ve beraberlik içinde ölümü bile bile vatanı için milleti için Çanakkale'ye şehit olmaya gitmiştir. Bugün bir aradaysak, güçlü bir ülkeysek bunu şehit ve gazilerimize borçluyuzdur. O ruh, o iman o gün nasıl galip geldiyse bugün de içinde bulunduğumuz zamanda yapılan oyunlara karşı da, aziz milletimiz aynı iman ve ruhla galip gelmiş, gelmeye de devam edecektir.
 
 
EN BÜYÜK DERS VERİLDİ
15 Temmuz da da FETÖ'nün kalleş darbe girişimine hep birlikte şahit olduk. O karanlık gecede hainler, Meclisimizi ve daha bir çok kritik yeri bombaladılar, ateş ettiler. Asker kıyafeti içerisindeki teröristler insanları kalleşçe katlettiler, yaraladılar. İşte o gece de Çanakkale ruhu ile aziz milletimiz meydanlarda kenetlendi, birliğini ve beraberliğini gösterdi, hükümetine ve devletine sahip çıkarak en büyük dersi verdi. 
 
 
MİLLETİMİZ ŞANLI ORDUMUZUN YANINDA
Bugün ülkemiz kendisine yönelik yapılan her türlü tehdidi bertaraf etmeye muktedir. Bu amaçla Suriye sınırında Afrin bölgesinde bulunan; terör örgütlerine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı Evvel Allah kahraman Mehmetçiklerimiz başarıyla sürdürüyor. Terörün başını bulunduğu yerde ezme harekatı olan Zeytin Dalı Harekâtı'na milletimiz tam destek veriyor. İçeride ve dışarıda bunu hazmedemeyenler olsa da harekat büyük bir kararlılıkla devam ediyor. Rabbim, kahraman Mehmetçiğimize güç kuvvet, şanlı ordumuza muvaffakiyetler versin.
Bu düşüncelerle 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi ve terör örgütlerine karşı milletimiz ve ülkemiz için hayatını ortaya koyan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum." diyerek sözlerine son verdi.
 
Milletvekili Köktaş, ziyaretin ardından Çanakkale'ye doğru yola çıkan EKOBİD üyelerini uğurladı. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 07:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER