Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Bu Yıl 600 Milyon Doları Geçecek!

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt “Samsun bu yıl ihracatta 600 milyon doları geçecek” dedi.

Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Bu Yıl 600 Milyon Doları Geçecek!

 

2017 yılında 469,7 milyon dolar ihracat ile son 9 yılın en yüksek rakamına ulaşan Samsun’un bu yıl ki hedefi en az 600 milyon dolar ihracat yapmak. Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM)’in verilerine yılın ilk üç ayında (Ocak-Mart) ihracatını geçtiğimiz yıla oranla %26 oranında artırdı. TİM’in açıkladığı verileri yorumlayan Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt;

“Samsun ihracatta her geçen gün üzerine ekleyerek ilerlemeye devam ediyor. 2017 yılında gerçekleştirilen 469 milyon dolarlık ihracat bu yıl sonunda inşallah 600 milyon doları geçmiş olacak. 2019 yılında hedefimiz 1 milyar dolar ihracat yapan bir şehir haline gelmek. Hükümet olarak yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Samsun’da özellikle Otomotiv, Çelik ve Balıkçılık sektörleri başı çekmekle birlikte, Savunma sanayi ve makine ve aksamları sektörlerindeki veriler de yüzümüzü güldürmekte. Otomotiv endüstrisi ihracatı Samsun’da geçtiğimiz yıla oranla %48 oranında artmış. Katma değeri yüksek ve ileri teknoloji kullanılan sektörlerdeki gelişme Samsun’un geleceğine en çok olumlu etki yapacak alanlardır.” Şeklinde konuştu.

 
 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner174