MHP Samsun Mitingine Kaç Kişi Katıldı?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği ‘’ 2018 Çırpınırdın Karadeniz Bakıp Türkün Bayrağına" mitingine kaç kişi katıldı? İyi Parti Samsun mitinginden çok mu?

MHP Samsun Mitingine Kaç Kişi Katıldı?

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ‘’Çırpınırdın Karadeniz Bakıp Türkün Bayrağına" temalı bölge mitingine katılmak üzere Samsun'a gelen Bahçeli’yi şehrin girişinde partililerce karşılandı.

 

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Samsun’da düzenlediği mitingin sayısı en çok merak edilenler arasında yer aldı.

Geçtiğimiz ay İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Samsun’da düzenlediği mitingden daha az olacağı söylentilere neden olan MHP mitinginin sayısı da açıklandı.

 

 

RAKAMLAR AÇIKLANDI

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 26 Mayıs tarihinde Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı mitinge katılım sayısı 10 bin 500 kişi ile sınırlı kalırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Samsun’da düzenlediği mitinge katılım sağlayan kişi sayısı 16 bin 470 olarak belirlendi.

 

 

HEVESLERİ KURSAĞINDA KALDI

İyi Parti’nin mitinginin hafta sonu yapıldığının kendilerine göre dezavantaj olduğunu söyleyen MHPliler; “İyi Parti mitingini tatil gününe denk getirdi. Cumartesi günü yaptı. Bu onlar için çok büyük bir avantaj oldu. Hafta sonu olduğu halde bile 10 bin kişi katılım sağladı. MHP’nin mitingi hafta içi, Salı günü yapıldı. Aslında bu bizim için bir dejavantaj. Hafta sonu olsaydı bu sayı 20 binlerin üzerine rahat çıkardı. Ama yine de 16 bin kişiye ulaştık. MHP’nin mitinginin İyi Parti’nin mitinginden az olacağını düşünüp ellerini ovuşturanların hevesleri kursağında kaldı. MHP’nin ölüsü bile İyi Parti ile mukayese bile edilmez” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER