MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve 30 Kişiye Tehditten Suç Duyurusu

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın tehditle görevinden istifa ettirilmesi iddiası üzerine Ahmet Özata, azmettirici olduğu iddiasıyla MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan ve kendisini tehdit edip zorla istifasını aldıran 30 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve 30 Kişiye Tehditten Suç Duyurusu

 

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi ilçe Başkanı Ahmet Özata, 30 kişi tarafından tehdit ile zorla istifa ettirildiğini iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Ahmet Özata’nın savcılığa verdiği suç duyurusu;

Çarşamba günü gece 00:30 saatlerinde cep telefonumdan beni Samsun Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcısı Fatih aradı ve partide görüşebilir miyiz dedi. Bende kabul ettim ve yanıma ilçe sekreteri Sebahattin Yağız’ı alarak ilçe başkanlığı binasına gittim. Parti binası kapısına geldiğimde bir kaçını tanımadığım 30’a yakın kişi vardı. Bunlardan birkaç kişi benimle birlikte ilçe teşkilatı binasına girdi.

 

 

ANAHTARI VE İSTİFANI VER!

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkan Yardımcısı Fatih, bana ukala ve kabadayı bir tavırla,elinde tespih sallayarak “Biz emir kuluyuz. Sen sağa sola çok yazı yazıyorsun. Anahtarı ve istifanı vereceksin. İstifa etmezsen biz gereğini yapacağız” dedi. Bende kendilerine bu üslup düzgün değil, yarın gerekli yerler ile görüşüp istifamı veririm dedim. O sırada “Biz sana tebligata geldik. Gerekeni de yapıp gideceğiz” dediler.

 

Bunun üzerine telefon görüşmesi yapıp geleceğim diyerek telefonumun arabada kaldığını, alıp geleceğimi söyledim. O anda kendimi güvende hissetmediğim için araba ile oradan uzaklaşmak istedim. Telefon ile MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’i aradım fakat ona ulaşamadım. Daha sonra MHP Samsun İl Sekreteri Adem Erdoğan’ı aradım. Adem Erdoğan bana hemen geri döneceğini söyleyerek telefonu kapattı. Daha sonra tekrar aradı ve “MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’nın bilgisi olduğunu, gereğini yapsın dediğini” söyledi.

 

Daha sonra MHP Samsun İl Teşkilat Başkanı Ersu Malkoç ile görüştüm. O da bana “Bizim üzerimizde bir mesele, sen gereğini yap” dedi. Ersu Malkoç’a bu durumun etik olmadığını, yarın gelip istifamı size veririm dedim. O da bana “ Gereğini yapacaksın, emir böyle” dedi.

 

ÜÇ ARABA İLE ÖNÜMÜ KESTİLER

Araba ile dolaşırken belediyenin önüne geldiğimde plakalarını bilmediğim 3 araba ile arabamın önünü kestiler. Araçlardan inen iki kişi benim aracıma yaklaşarak kolumdan tutup “seninle buradan gideceğiz” dediler. Ben biraz direndim ama kalabalıklaşmaya başladılar.  Ben bir yolunu bulup telefonla görüşeceğim diyerek ellerinden kurtuldum ve hızla koşarak polis merkezine geldim. Polis merkezine gelene kadar peşimden koştular. Bende polislere ifademi verdim.

 

SUÇLAYICI İFADE VERME!

Ben polis merkezindeyken İlçe Sekreteri Sebahattin Yağız geldi. Partide ne var ne yok götürdüklerini, partinin anahtarını da aldıklarını söyledi. Sebahattin Yağız, bana kendisini Osman Muşta’nın aradığını, gelenler hakkında suçlayıcı ifade vermemesini söylediğini söyledi.

 

KARAKOLDA TEHDİT ETTİ

Polis Merkezi’ne gelip saat 03:30 sıralarında ifade verdiğimde Ersu Malkoç geldi. MHP İlçe Başkanlığı’ndan istifa etmem için beni tehdit ederek “İstifa dilekçesini imzalamazsan bu işlerin devamı gelecek” diyerek orada bulunan komiserden bir kağıt alarak masanın üzerine koyup “Bunu imzalayacaksın” dedi. Bende ailem ve yakınlarımın başına kötü bir şey gelmesin diye istifa dilekçemi imzaladım.

 

HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM

Beni tehdit eden, parti binasını talan eden Samsun Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Fatih ve yanındaki herkesten, beni tehdit ederek istida dilekçesini imzalatan MHP Samsun İl Teşkilat Başkanı Ersu Malkoç’tan, arabamdan beni indirip kaçırmaya çalışanlardan, bütün bu eylemlerin gerçekleşmesini emreden MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’dan, adaletin tecelli etmesini engellemeye çalışan Osman Muşta’dan şikayetçiyim.

Kaynak: GerçekTaraf.com

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER