banner176

Kocaeli Derinceli Berber Kazandığı Parayı Samsunspor’a Bağışladı

Kocaeli’nin Derince ilçesinde mütevazi bir berber dükkanı sahibi olan Rasim Uyan Samsunspor’a destek kampanyasını öğrenince bir günlük hasılatını Samsunspor’a bağışladı.

Kocaeli Derinceli Berber Kazandığı Parayı Samsunspor’a Bağışladı

 

Rasim Uyan, Kocaeli’nin Derince ilçesinde berber dükkanı işletiyor. Haftanın 5 gününü kendi geçimini idama ettirmek için çalışan Uyan, Cumartesi günü ise sosyal farkındalık için çalışıyor. Cumartesi günü traşlardan kazandığı hasılata hiç dokunmadan hayır kurumlarına ve toplum yararına çalışan Sivil Toplum Kuruluşları’na bağışlıyor.  Aslen Kocaelili olan ve Derince ilçesinde erkek berberi olarak çalışan Rasim Uyan geçen hafta Cumartesi gününkü hasılatını ise Samsunspor’a bağışladı.

 

SAMSUNSPOR’U SÜPER LİGDE GÖRMEK İSTİYORUM

Samsunspor’un mali kriz yaşaması üzerine Samsun Valiliği tarafından başlatılan Samsunspor’a Destak Kampanyası’nı öğrenen Rasim Uyan, "Ben her Cumartesi günü topladığım hasılatı bir yere bağışlıyorum. Samsunspor için de böyle bir kampanya olduğunu duyunca bir günlük hasılatı da Samsunspor'a bağışladım. Samsunspor'u seviyorum ve bir Kocaelili olarak Süper Lig'de görmek istiyorum" dedi.

 

DOĞA GÜNÜLLÜSÜ HAYIRSEVER

Rasim Uyan çevre çalışmalarına halkın katılımını sağlamak için berber dükkanında çeşitli kampanyalar düzenliyor. 5 kilo atık pil getirene, 50 adet cam şişe yada pet şişe getirene, 500 adet mavi kapak getirene, 10 tane ağaç dikene saç ve sakal traşını bedavaya yapıyor. Rasim Uyan’ın doğayı korumak adına düzenlediği kampanyalar ilçe halkından da takdir topluyor. Uyan, gerçekleştirdiği bu projeleri ile bir çok kurum ve kuruluşlardan ödüller aldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180