banner176

Kazım Orbay İlköğretim Okulunda Karadeniz Tanıtım Günleri

Kazım Orbay İlkokulu, Samsun Maarif Hareketi kapsamında başlattığı Yedi Bölgem Cennet Ülkem Projesi'nin ilki olan Karadeniz Günleri etkinliğinin açılışını gerçekleştirdi. Karadeniz Yöresi'ne ait eşyaların, yemeklerin ve müziklerin bulunduğu sergi, büyük beğeni aldı

Kazım Orbay İlköğretim Okulunda Karadeniz Tanıtım Günleri


 

Kazım Orbay İlkokulu, Samsun Maarif Hareketi kapsamında başlattığı Yedi Bölgem Cennet Ülkem Projesi'nin ilki olan Karadeniz Günleri etkinliğinin açılışı okul bahçesinde gerçekleşti. Açılışa İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Kurtoğlu, Samsun Genç İşadamları Derneği Başkanı ve Empati Organizasyon sahibi Savaş Gömeç, şube müdürleri, okul müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

 

 

KÜLTÜRE SAHİP ÇIKAN ÖĞRENCİLER
Öğrencilere Türkiye'yi bölge bölge tanıtmayı amaçlayan projenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Şahin Akın, "Öğrencilerimizin görerek, yaşayarak, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için bu projeyi başlattık. Amacımız, çocuklarımızın gelenek, görenek örf ve adetlerini tanımalarını ve kültürlerine sahip çıkmalarını sağlamak. Her bir bölgemizin tanıtılacağı projemizin açılışını, Karadeniz Bölgesi ile gerçekleştirdik. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize,velilerimize, okul aile birliğine ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 


Konuşmaların ardından, öğrenciler Karadeniz Halk oyunları oynadı ve Karadeniz türküleri söyledi. Kemençe eşliğinde horon oynayan misafirler, oldukça keyifli anlar geçirdi. Daha sonra öğrenciler tarafından tanıtılan Karadeniz Bölgesi'ne ait eşyaların, yiyeceklerin ve müziğinin yer aldığı ve 3 gün boyunca sergilenecek, serginin açılışı gerçekleşti. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180