Kadir Gürkan Yeniden MMO Başkanı Oldu

Makina Mühendisleri Odası Başkanlığı seçimlerinde mevcut Başkan Kadir Gürkan tekrar başkan seçildi.

Kadir Gürkan Yeniden MMO Başkanı Oldu

 

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube 14. Dönem Genel Kurul ve Seçimleri 13 – 14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Hizmet Binasında gerçekleşen genel kurulda  başkanlığını Bayram Karasu, Başkan Yardımcılığını Ziya Kalafat, Yazmanlığı Kadir Serkan Atılgan ve Tunç Türkoğlu yaptı.

Genel Kurul’da açılış konuşması yapan Kadir Gürkan, “Farkındalık oluşturan 3 konuya dikkat çekmek istiyorum. Bunlardanbirincisi kalıpçılık konusunda (KATEM) ortak çalışmalar yürütüldüğünü, Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu bünyesinde Kalıpçılık Atölyesi açılması.  Bu girişim 60 işsiz gence iş imkanı sağladı. İkincisi öğrenci üyelere yönelik staj, teknik gezi, eğitim, bilgisayar destekli çizim programları eğitimleri konusunda faaliyetler. Bölüme hoş geldin kokteyli, deneyimler toplantısı etkinliklerinin bu dönemde yoğun olarak gerçekleştirdik. Üçüncü olarak Kent içi Güvenli Ulaşım konusunda ilköğretim öğrencilerine yönelik Samsun Valiliği öncülüğünde sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleşen, 72 ilköğretim okulunda toplam 18 bin öğrenciye okullarda eğitim verilerek Kenti içi Güvenli Ulaşım ve Toplu Taşıma konusunda bilinçlendirme yapıldı. Öğrencilerin anlayabileceği bir şekilde karikatürize edilmiş olarak hazırlanan broşürlerle eğitimleri desteklendi.” dedi.

Gürkan konuşmasında “2005 yılından beri Şubemizce gerçekleştirilen Tıbbi Cihazlar İmalat Sanayi kongresinin, bu dönemde gerçekleştirilemediğini ancak daha önceki yıllarda gerçekleştirilen kongrelerdeki sonuç bildirgeleri adım adım hayata geçirildi. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Odamızın da kurucu üyelerinden olduğu Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği (MEDİKÜM) kuruldu. Bafra ilçemizde Medikal Organize Sanayi kurulumunda yine odamızın destekleri oldu. Tekkeköy İlçemizde Tıbbi Cihaz Meslek Lisesi açıldı. İlk öğrencilerini aldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Medikal Sanayi İnovasyon Kümesi Derneği (MEDİKÜM), Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Samsun Teknopark A.Ş., Bafra Ticaret ve Sanayi Odası, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası kuruluşlarının hissedar olduğu MEDİCLUST kurumunun kuruluşunda, odamızın, mevzuatı gereği hissedar olamamakla birlikte önemli rol oynadığını.” diye konuştu.

Genel Kurul gündemi gereği Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubenin 2016-2017 Çalışma Programı Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Nail Yolaydın, Genel Kurula ibra edildi.

 

KADİR GÜRKAN GÜVEN TAZELEDİ 

2018-2019 Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Yönetim Kurulu ve Genel Merkez Delegeliği’ne aday olan üyelerin seçimi tamamlandı. Kadir Gürkan, Özkan Er, Nail Yolaydın, Bekir Akarsu, Ayşe Ünsal Kıran, Mehmet Aytaç Taygal ve Mehmet Saraçoğlu Asıl Yönetim Kurulu Üyeliğine, Ömer Yardımcı, Umut Gökmen Akkuş, Özgün Meral, Buse Zaralıoğlu, Erdi Yıldırım, Ali Dinler ve Nuri Özdoğan Yedek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

 

Kaynak: Saat Başı Haber 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER