Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kavaklı kadın girişimci KOSGEB desteği ile girdiği iş hayatında başarılara imza atıyor.

Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

 

KOSGEB ‘den aldığı hibe kredi ile ticarete atılan bayan girişimci Esra Cüre, girdiği sektörde sürekli hedef büyültüyor. Kavak’ın Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde açtığı Akkaya Yufka adlı işyerinde üretimi yaptığı ürünler ile Kavak dışında bölgeye hitap etmeye başladı.

KOSGEB desteği ile iş hayatına atıldığını ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışması ile kısa sürede ilçede kendisine iyi bir yer edindiğini söyleyen Kadın Girişimci Esra Cüre, yaklaşık bir yıl önce girdiği sektörde ürün çeşitlerini artırarak yoluna devam ettiğini söyledi. AkkayaYufka adı altında hizmet verdiği işyerinde yanında çalıştırdığı iki personeli ile hijyen koşullarına uyarak yaptığı makarna,halışka, börek kadayıf, mantı, gözleme katmer ve tiritlik yufka gibi ürünlerle pazarda sürekli büyüdüğünü belirten Cüre,şöyle konuştu:

KAZ TİRİDİNE ÖZEL YUFKA

“Aile bütçeme katkı vermek amacıyla yaklaşık bir yıl önce KOSGEB’e başvurarak hibe kredi talebinde bulundum. Bu isteğimin de karşılanması ile Kavak’ta açtığım işyerimde hem istihdam sağlıyorum hem de kendi ölçeğimde ilçemin ekonomisine katkı sağlıyorum. Tüm hijyen koşullarına uyarak yaptığımız ürünler müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. Özellikle de kış aylarında bölgenin en önemli yemeği olan Kaz Tiriti için yaptığımız özel yufkalar büyük ilgi görüyor. İçinde bulunduğum sektörde tüm hedefim kalitemizi ve pazarımızı sürekli büyülterek daha fazla insana istihdam sağlamak “  

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER