İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın İMF Hasreti

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, ekonomiden oynana oyunları görmezden gelerek hükümete yüklendi. Yaşar, Türkiye’nin tekrar IMF’ye borçlanmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın İMF Hasreti

 

Amerikalı ajan rahip Brunson’un FETÖ ve PKK’ya yardım etmesi nedeniyle Türkiye’de yakalanarak yargılanmaya başlaması ABD’yi rahatsız etti.

 

Bir çok girişimin ardından ajan Brunson’u Türkiye’den alamayan ABD, ekonomik yaptırımları ile Türkiye ekonomisine saldırdı. Dövizde ki yukarı yönlü artışların ardından Türk hükümeti, ABD’nin ekonomik yaptırımlarına karşı bir dizi önlem aldı. Hükümet tarafından alınan önlemlerin ardından dövizde ki artış son bularak Dolar ve Euro,  TL karşısında değer kaybetmeye başladı.

 

BEDRİ YAŞAR’IN İMF ÖZLEMİ

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, hükümetin ABD’ye karşı aldığı önlemlerin başarısız olduğunu iddia ederek; Türkiye’nin tekrar IMF’ye borçlanmasının gerektiğini görüşünü savundu.

Yaşar, Türkiye ekonomisin bitik durumda olduğu tezini savunarak, İMF’den faizle kredi alabilecek kadar ekonominin kötü yürütüldüğünü savundu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER