İtibarı Olmayanlar Manipülasyon Peşinde

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun’da anket yaptırılarak manipülasyon peşine koşan siyasileri sert dille eleştirdi. Genç “Siyasi ahlaktan yoksun bir şekilde siyasetin içerisinde olanlar anlık kazanımlar elde ettiklerini zannetseler de kısa süre içerisinde toplumsal itibarlarını sıfırlayarak siyaset sahnesinden yok olmuşlardır” diyerek Samsun’da anket yaptırarak manipülasyon üreten belediye başkanlarına atıfta bulundu.

İtibarı Olmayanlar Manipülasyon Peşinde

 

Samsun’da, AK Parti Genel Merkezi’nden aradıkları yalanını uydurarak telefon ile anket yapılması olayı çığ gibi büyüyor. Canik Belediye Başkanı Osman Genç’te, bazı belediye başkanlarının anket yaptırarak manipülasyon üretmesine tepki gösterdi.

Osman Genç, basın mensuplarına gönderdiği açıklamasında isim vermeden manipülasyon yapan siyasileri sert bir dille eleştirdi.

 

OSMAN GENÇ’İN O AÇIKLAMASI

Siyaset ilkeli ve dürüst yapılırsa güzeldir. Kendi önünü açmak adına birilerini karalamak, fitne çıkartmak, manipülasyon yaratmak hangi yolla olursa olsun kamuoyunu yanlış yönlendirmek ve yanıltmak siyasi ahlaka sığmayan davranışlardır. Temiz bir siyaset adına bu tür davranışların her zaman karşısında olduğum gibi bugünden sonra da karşısında olmaya devam edeceğim.

Bizler projelerimizi sunarken ve Samsun’umuzun geleceği ile ilgili hedefler ortaya koyarken birilerinin çıkıp anketler yoluyla, dedikodu malzemelerini kullanarak manipülasyon yaratmasını hayretle izlemekteyiz. Bunun yanısıra bu tür manipülasyonları yapanların şahsımı da bu sürecin içerisine çekme gayretlerini de görmekteyiz.

Ancak şu iyi bilinmelidir ki, şahsım olarak inandığım değerler ve kişisel ilkelerim bu tür davranışlara hiçbir zaman açık değildir. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sadece yapacaklarımızı, hedeflerimizi, projelerimizi anlatarak dürüst ve ilkeli siyasi anlayışımızı devam ettireceğiz.  Siyasi ahlaktan yoksun bir şekilde siyasetin içerisinde olanlar anlık kazanımlar elde ettiklerini zannetseler de kısa süre içerisinde toplumsal itibarlarını sıfırlayarak siyaset sahnesinden yok olmuşlardır. Bu her zaman böyle olduğu gibi bundan sonra da böyle olacaktır.

Maksatlı bir takım amaçlarla anket veya başka yollarla siyaseti kirleten, bilerek ve isteyerek halkı yanıltan ve hiç haketmediği halde birilerini karalayarak kirli amaçlarına ulaşmaya çalışanlarla ilgili olarak başta siyaset kurumu olmak üzere yetkililerin gerekeni yapacaklarına inanıyorum. 

 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2018, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER