İstenmeyen Aday Cemil Deveci, CHP'liler İstifa Etti

Samsun'da CHP'nin Atakum Belediye Başkan adayının Cemil Deveci olması sonrası aday adayı Bayram Çelik partiden istifa etti, Aylin Şahin Tat ise adaylığının engellendiğini iddia etti.

İstenmeyen Aday Cemil Deveci, CHP'liler İstifa Etti

 

Samsun'da CHP'den Atakum Belediye Başkan aday adayı olan Bayram Çelik ile Aylin Şahin Tat, adayın Cemil Deveci olması sonrası adeta kazan kaldırdı. 

Cemil Deveci'nin adaylığı açıklanmadan önce birlik beraberlik mesajları veren aday adayları, Cemil Deveci'nin Atakum adayı olması sonrası anlaşılamaz bir tavır sergilemeye başladı. Samsun'un Atakum ilçesinde CHP Cemil Deveci'yi henüz aday göstermeden önce bir araya gelen 6 aday adayı "Aday kim olursa olsun arkasında duracağız birlikte çalışacağız" demişti. Ancak Atakum'da CHP'nin adayı Cemil Deveci olduktan sonra aday adayı Bayram Çelik tepkili bir açıklama yapıp "Bana aday sensin dediler ama başka arkadaş aday oldu" diyerek CHP'den istifa etti.

CHP'den istifa eden Bayram Çelik'in DSP'den Samsun Büyükşehir adayı olacağı kulislerde konuşuluyor.

CHP'nin Atakum aday adaylarından olan Aylin Şahin Tat'da Deveci'nin adaylaşması sonrası ilginç açıklamalarda bulundu. Aylin Şahin Tat, adaylaşmasının bir kadın milletvekili tarafından engellendiğini iddia etti.

Kaynak: Samsun Kent Haber

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER