İnternot Adayları Piazza'da Buluştu

Dijital vatandaşlık kuralları ve internette güvenlik ipuçları üzerine kurgulanmış bir oyun platformu olan 'İnterland' ile çocuklara nasıl 'İnternot' olacakları anlatıldı.

İnternot Adayları Piazza'da Buluştu

 

Google Türkiye’nin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın himayesi ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun işbirliği ile hayata geçirdiği “Internot Olmaya Var mısın?” platformunun Samsun buluşması Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti.

 

Çocukların internetin sunduğu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için karşılaştıkları çeşitli olay ve durumlarda bilinçli kararlar vermelerinin büyük önem taşıdığına inancıyla yola çıkan Google Türkiye’nin ülke genelinde ikincisini  Samsun'da gerçekleştirdiği etkinlik, 2 gün boyunca AVM ziyaretçilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı.

 

Dijital vatandaşlık kuralları ve internette güvenlik ipuçları üzerine kurgulanmış bir oyun platformu olan 'İnterland' ile çocuklara nasıl 'İnternot' olacakları anlatıldı.Etkinliğe katılanlar, hem dijital dünyanın derinliklerine indiler, hem de hoşça vakit geçirme imkanı buldular.

  

DİYALOG KÖPRÜSÜ

Çocukların çevrimiçi dünyayı güvenle keşfedebilmeleri ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine yönelik 'İnternot Olmaya Var Mısın?' projesi ile dijital çağda doğan 6-12 yaş grubu çocukların yanı sıra, ailelerine ve öğretmenlerine ulaşılarak, nesiller arasında var olan dijital diyaloğun güçlendirilmesi de amaçlanıyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 18:11
YORUM EKLE