İlkadım'da Milli Sefer Yoğunluğu

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Çanakkale-Bursa seferleri ile, milli ruh ve heyecanı diri ve zinde tuttuklarını söyledi.

İlkadım'da Milli Sefer Yoğunluğu

 

Kurtuluş Mücadelesi’nin ilk adımın atıldığı, milli mücadelenin başlangıcı olan meşale kent Samsun İlkadım İlçesi’nden  direncin, azmin, dirilişin, destansı mücadelenin verildiği Çanakkale ile Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti, camileri ve türbeleriyle kadim bir şehir olan Bursa’ya tarihi seferler devam ediyor.

 

 

TARİHİ SEFERLERE YOĞUN MÜRACAAT

 

Bir yılı aşkın süredir İlkadım İlçesi’nde yaşayan vatandaşlar, İlkadım Belediyesi’nin organizasyonunda düzenlenen Çanakkale-Bursa Gezisi’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Her yaştan insanın görmeyi istediği Çanakkale-Bursa Gezisi ile ilgili halktan büyük memnuniyet ve teşekkür aldıklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, çoğunlukla bazı haftalar otobüs sayısını üçe çıkardıklarını ifade etti.

Çanakkale’yi herkesin görmesi ve o destansı tarihe yerinde tanıklık etmesi gerektiğini kaydeden Başkan Erdoğan Tok,  “ Çanakkale, vatanını korumak için şahlanan bir milletin sayıca ve mühimmat olarak üstün olan düşmanları yenerek felce uğrattığı bir savaştır. Bu yönüyle Çanakkale, Türk tarihinde kahramanlık ve şeref abidesi olmuştur. Çanakkale ile kazanılan zafer,  İstiklal Savaşına maya çalmış, milli bilinç ve ruhu ateşleyen örnek bir mücadele olmuştur.” dedi.

 

 

TARİHİNİ BİLEN GELECEĞİNİ BELİRLER

 

Çanakkale ile birlikte Bursa şehrini de görme imkanı sağladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Belediye olarak düzenledikleri bu tarihi yolculukla vatandaşlarımıza tarihini bilmesini, milli bilinç, milli ruh kazandırarak milli birlikteliği güçlendiriyoruz. Tarih boyunca topraklarımız üzerinde hesaplar yapan, kirli senaryolar yazan, ülkemizin birliğini, huzurunu bozmaya çalışan, topraklarımızı bölmeye çalışan devletler, gizli egemen güçler hep var olmuştur. Yakın zamanda bunu FETÖ ihanet çetesi tarafından planlanan 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ile gördük. Milletimizin direnişi ile bertaraf edilen darbe teşebbüsü, milli birlik ve beraberlikle püskürtüldü. Tarihini ve geçmişimi bilen geleceğini belirler. Bizde milletimize tarihini yakından tanıma fırsatı veriyoruz. Allah,  birliğimizi, dirliğimizi ve ülkemizi bölmeye çalışanlara fırsat vermesin. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışanlara 15 Temmuz’da nasıl ders verdiysek, yine veririz.” diye konuştu.

 

 
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Kurtköy 560 Mağdurlarının Tapularını Verecek mi!

Emin Evim’in 2014 yılında başlatmış olduğu Kurtköy 560 devre mülk projesinin tapularını 2016 yılında hisse sahiplerine vereceğini taahhüt etmesine rağmen aradan geçen 5 yıldır hissedarlara devretmediği vermediği gibi henüz kesin bir cevap da verebilmiş değil.https://www.akasyam.com/kurtkoy-560-magdurlarinin-tapularini-verecek-mi-178142/

SIRADAKİ HABER