banner176

İlkadım'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Samsun’un İlkadım ilçesinde yıllardır süregelen “Kentsel Dönüşüm” beklentisi, Kökçüoğlu Mahallesinin köklü ve saygın ailelerinin girişimiyle yerli bir inşaat firma ile son buluyor.

İlkadım'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

 

Çarşambalı bir firmanın, cesur girişimi ve taşınmaz sahiplerinin isteği ile hayata geçirilecek dev proje İlkadım’ın güney kesiminde bir ilk olma özelliği taşıyacak. Samsun’da ve tüm Türkiye’de faaliyet gösteren firmalara örnek olacak değişim girişimi ile bölge modern ve yaşanılabilir alanlara dönüşecek.

Firma sahibinin sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda; “Samsun, İlkadım, Kökçüoğlu Mahallesi Kentsel Dönüşüm kapsamında ilk etap 250, tamamı 355 daire olan güzel bir proje için noter antlaşması yaptık. Allah, hayırlı ve bereketli eylesin. Kazasız belasız bitirmeyi nasip eylesin.” ifadelerine yer verdi.

 

Mahalleli: Beklenen Standartlara Sonunda Ulaşıyoruz

Mahallenin köklü ailelerinden olan bireyler yaşadığı sevinci şu şekilde açıkladı; “Yıllardır ne doğalgaz kullanabildik ne de teknolojinin nimetlerinden biri olan hızlı fiber internet altyapısından. Ne park/bahçemiz oldu ne de sosyal yaşam alanı. Ne önemli bir kurum/kuruluş yerleşkesine sahip olduk ne de kafe, AVM gibi vakit geçirecek alanlara. Ümit ediyoruz ki, alt ve üst belediyeler imar planında olan yeşil alanları bir bir yapmaya başlarlar. Bizler de bir Atakum, bir Canik gibi hak ettiğimiz düzenli ve sağlıklı ortak kullanım alanlarına sahip oluruz. Kentsel Dönüşümün kendi arsamızdan başladığı için mutluyuz, inşallah tüm çevremiz de yapılacak projeden cesaret alınarak dönüşür ve güzelleşir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180