Hiç Mi Utanmadın, Allah Aynı Acıyı Sana da Yaşatsın

15 Temmuz darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan özel harekat polisi Niyazi Ergüven'in, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan annesi Saadet Ergüven, Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam'a tepki gösterdi.

Hiç Mi Utanmadın, Allah Aynı Acıyı Sana da Yaşatsın

 


"Batıl ile batılın çatışmasını seyrettik." diyen Saadet partili Cihangir İslam'ın milletin oyuyla seçilmesine rağmen teröristlerle aynı dili kullandığını anlatan Ergüven, şunları söyledi:

 

ALLAH BENİM ACIMI ONA YAŞATSIN
"Ülke gitmişti, kıl payı döndü. O milletvekiline oy verenlere hiç iyi şeyler söylemiyorum. Allah benim acımı o adama yaşatsın. O adam ve onlar bizim acılarımızı görmedi. Bir gün onlardan biri bizim acımızı sormadı. Bir gün de onlardan biri 'ne oldu anam' demedi. Onlar evime gelse de koymam zaten. Bizim feryadımızı duymadı onlar. Her gün oğlumun mezarına gidiyorum. Biraz hafifleyip geri geliyorum. Onlar bizim acımızı duysaydı böyle konuşmazdı. Bizim çocuklarımız ülkesini korumaya çıkmıştı, neden bir gün bile onları konuşmuyorlar?"

 

ŞEHİTLERİN KEMİKLERİ SIZLADI
Darbe girişimi sırasında Ankara Kızılay'da helikopterden açılan ateş sonucu şehit olan Fuat Bozkurt'un Malatya'da yaşayan ağabeyi Fatih Bozkurt ise İslam'ın açıklamalarıyla, 15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlattığının altını çizdi.

 

BUNLARIN HEPSİ BİR
"CHP, Saadet Partisi, HDP hepsi bir." diyen Bozkurt, "Ben onu Allah'a havale ediyorum. 15 Temmuz tiyatro değil. Bu neyin parsellenmesi? Onlar PKK'ya parsellenmiş, haberleri yok. Olayla ilgili zaten gerekli soruşturma başlatıldı. Biz de konuyu yakından takip ediyoruz." diye konuştu.

 

 

NİFAK TOHUMU EKMESİNLER
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker'in Muğla'da yaşayan babası Nihat Eker de milletvekili İslam'ı, sözleri nedeniyle kınadı.
İslam'ın konuşmasının kaos yaratma amacı taşıdığını ifade eden Eker, şöyle dedi:
"15 Temmuz'da vatan, millet bayrak için şehit verildi. Şehitlere 'batıl' demesi hiç doğru değil. Buna oy verenler, 'Ne yapıyorsun?' diye sormayacak mı? Bu büyük bir terbiyesizlik, vatan hainliği. Bıraksaydık ülkeyi ele mi geçirselerdi? Batıl dediği kim? Suriye, Irak, Mısır, Libya gitti, sıra bize gelmişti. Bunların derdi ülkeyi bölmekti. Türkiye'nin bekası için herkes ağzından çıkana çok dikkat etmeli. Kalkıp nifak tohumu atıp, sonra kenara çekilmek yok. Adalet yerine gelecek. Eğer bu şahıs bunu yaptıysa, benim adaletim bunun cezasını vermeli. Biz Meclis'e ülkeyi yönetsinler diye gönderdik. Nifak tohumu eksinler diye değil." 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER