Hayati Tekin, 'Sanayi Yıkılmayacak'

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan Sanayi sitesinin yıkılmayacağını, Doğu Park'ı ise eğlence merkezine çevireceğini söyledi.

Hayati Tekin, 'Sanayi Yıkılmayacak'

 

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Gülsan sanayi Sitesi Esnafları ile bir araya geldi.

 

Tekin, Gülsan Sanayi Sitesi’nin kanayan bir yara haline geldiğini, esnafların mağdur edildiğini belirterek, “ Gülsan Sanayi çok tartışıldı, çok konuşuldu . Samsun'un kanayan yarası haline geldi. Bizde bu sorunu çözmek için buradayız. Gülsan yıkılacak diye manşetler atıldı, niyetler belirtildi hedefler konuldu. Arsa sahiplerine ödenmesi gereken miktarın üçte biri size teklif edildi.

 

SANAYİ YIKILMAYACAK

Toybelen tarafında sizler için ayrılmış olan alana ve tahsisine zorlanan alan kafa karışıklığı yarattı . Benim hedefim portatif prefabrik sanayi şeklinde bir yapılaşma. Ancak ikinci alternatif olarak Tekkeköy’deki küçük sanayiye yerleştirme düşüncemiz var. Ben taahhüt ediyorum; Sanayideki dükkanlar için yeni yer hazırlanmadan, kurulup rahata kavuşmadan burası asla yıkılmayacak sizler asla mağdur edilmeyeceksiniz.” dedi.

 

 

DOĞU PARK EĞLENCE MERKEZİ OLACAK

Doğu Park’ı  yeniden projelendireceklerini ve   İstanbul'daki Tatilyamodelini uygulayacaklarını ifade eden Hayati Tekin, “Bu  mekan ile Doğu Park’ı yürüyen merdiven ve üst geçit ile birbirine bağlayacağız. Konusunda uzman kişi ve firmalarla gereken görüşmeleri yaptım.  Proje çalışmalarına hemen başlayacağız. Gülsan sanayi Sitesi esnafı da en geç 2020 nin sonunda yeni yerlerine kavuşturulacak. “ diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 22:13
YORUM EKLE