banner176

Hakan Karaduman; Kudüs İsrail'in Değil Filistin'in Başkenti

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Filistin’de yaşanan olaylara sessiz kalmadıklarını belirterek “Filistin yalnız değil, yaşanan olay en kanlı gün olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Hakan Karaduman; Kudüs İsrail'in Değil Filistin'in Başkenti

 

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman bugün il başkanlığı binasında basın mensupları ile bir araya geldi. Karaduman, barışçıl gösterilere katılan sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik İsrail saldırılarında 60 kişinin şehit olduğunu belirterek şöyle devam etti;

ABD'nin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması nedeniyle dün Gazze’de gerçekleştirilen barışçıl gösterilere katılan sivil ve savunmasız Filistinlilere yönelik İsrail saldırılarında 60 kardeşimiz şehit düşmüş, 2 bin 771 kardeşimiz ise yaralanmıştır. Attıkları kurşunlar yetmiyormuş gibi bir de masun insanların üzerine jetlerini salarak Gazze'ye 5 ayrı hava saldırısı düzenlemişlerdir. Yaşanan can kayıplarıyla birlikte, olaylar 2014'teki savaştan bu yana Gazze'deki en kanlı gün olarak kayıtlara geçmiş ve İsrail’in acımasız yüzüne tüm dünya bir kere daha tanık olmuştur.

İsrail’in bu acımasız ve gayrı meşru saldırılarını en sert biçimde kınıyoruz. Bölgede yaşanan can kayıpları ve yaralanmalar, insanlık onurunun ayaklar altına alınması ve uluslararası hukukun ihlal edilmesi kabul edilebilir değil. Bizler Filistinli kardeşlerimizin her daim yanında duracağız ve haklı davasında onları asla yalnız bırakmayacağız.

Talebimiz ve temennimiz bu şiddetin derhal sona erdirilmesidir. Filistin halkının yüzlerce yıllık vatan topraklarını işgal eden, taahhütleri çiğneyen, barışı olanaksız hale getiren İsrail, ABD tarafından ödüllendirilmektedir. Fakat tarih ve insanlık vicdanı Filistinli kardeşlerimize yapılan haksızlıkları asla affetmeyecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 12:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER