banner176

Gülsan Sanayi Yıkılırsa Eski Sanayi'de Yıkılır

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi yıkılırsa Eski Sanayi'de yıkılır dedi.

Gülsan Sanayi Yıkılırsa Eski Sanayi'de Yıkılır

 

Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın'a 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.

Son dönemde Samsun kamuoyunu oldukça meşgul eden, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Aydın; "Burada çok hassas bir noktayı halkımzın büyük çoğunluğu ne yazık ki bilmiyor. 2005 yılında alınan kararla Eski Sanayi Sitesi'nin ticaret merkezi olarak yapılması kararı bundan tam 13 yıl önce alınmış durumdadır. Gülsan Sanayi Sitesi'nin yıkılma kararı beklendiği için burası da beklemeye alınmış. Söylemek istediğim Gülsan sanayi Sitesi yıkıldığı takdirde eski sanayi sitesi de yıkılmış olacak. Halkımız da sadece gülsan sanayi sitesi yıkılıp eski sanayi sitesi kalacak anlayışı hakim. Ancak durum böyle değildir" dedi.

 

 

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi sitesi yıkılırsa hemen yanıbaşında bulunan Piazza AVM'nin arkasında kalan Eski Sanayi Sitesi'nin de yıkılacağını söyledi. 

Eyüp Aydın konuşmasının devamında, "Konunun halen yargıda olduğunu ve sanayi sitelerinin yıkılma kararının oldu bittiye getirilmeden ciddi bir değerlendirme yapılması gerektiğini ifade eden Aydın;'Çok hassas bir konu. Burada ekmek mücadelesi veren esnaflarımız var. 'Ben yaptım oldu' mantığıyla hareket etmek ileri de büyük sorunlar yaratabilir. Ben yetkili kurumlarla konuştuğumda Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili şehrimizde büyük bir çalıştay yapılması gerektiğini söyledim ve buradan bir sonuç çıkacağını umut ediyorum. Yer konusunda Büyükşehir Belediyesi'nin önerileri var. Esnaflarımızın yerlerinden çıkması karşılığında kanunen çok cuzi miktarlar teklif edilmiş durumda. Güzel şeylerin yapılmasına karşı değiliz ancak bu büyük mağduriyetler doğuracaksa ince eleyip sık dokumak hepimizin görevi olmalıdır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER