banner176

FETÖ ByLock’tan Sonra Kakao Talk Kullanmış

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin gizli haberleşme programı ByLock’tan sonra Kakao Talk isimli programdan haberleşmişler.

FETÖ ByLock’tan Sonra Kakao Talk Kullanmış

 

Samsun'da, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan, FETÖ/PDY davası sanıklarından Aslıhan E, ifadesinde terör örgütünün başta hücre evleri olmak üzere kentteki yapılanması hakkında bilgi verdi.

 

Ordu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince gözaltına alındıktan sonra Samsun'a getirilen ve örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" kullandığı tespit edilen Aslıhan E, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında itirafçı oldu.

 

BYLOCK'TAN SONRA KAKAO TALK!

Aslıhan E, ifadesinde, 2011 yılında kazandığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünü 2015 yılında bitirdiğini söyledi. 

Öğrenciliği döneminde örgüt evlerinde kaldığını belirten sanık, "Eşimle evlendikten sonra 2016 yılı mart ayından bu yana bu yapı ile tüm bağımı kesmiş haldeyim. ByLock programını bana açık kimlik bilgilerini bilmediğim Ragibe isimli bayan yüklemişti. Bu program üzerinden evde ders verdiğim lise öğrencileri ile ilgili bilgileri, yapılacak sohbet toplantılarının zamanı, yeri ve başka hususlarda mesajlar gönderiyordum." ifadesini kullandı.

Eşinin de polislikten ihraç edildiğini aktaran Aslıhan E, ByLock haricinde Kakao Talk isimli programı da kullandığını söyledi. 

Aslıhan E'nin, Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması sürüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180