Erhan Usta; 'Hayati Tekin Yarıştan Kopmuş'

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, yapılan anketler ile ilgili açıklama yaptı. Usta; ‘İki puan ile Mustafa Demir’in üzerindeyim. Ama şunu da belirtmeliyim ki, Hayati Tekin’de yarıştan kopmuş görünüyor’ dedi.

Erhan Usta; 'Hayati Tekin Yarıştan Kopmuş'

 

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, gazeteciler ile Atakum Yalı Kafe’de bir araya geldi. Usta, Samsun’da yapılan anketler ile ilgili açıklama yaptı.

 

ERHAN USTA YÜZDE 56

İnternet arama motoru Google, 2014 yılında yaptığı Türkiye’de ki yerel seçim sonuçlarını yakın tahminlerle vermişti. 2019 yılı yerel seçimleri içinde tahminlerini yayınlayan Google, Mustafa Demir’in yüzde 17, Hayati Tekin’in yüzde 27, Erhan Usta’nın ise yüzde 56 oranında oy alacağını tahmin etti.

 

Gerçek Taraf haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Okan Çakır’ın yönelttiği, ‘Google tahminleri için ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna cevap veren Usta, “Bildiğiniz üzere Google’nin 2017 yılında Fransa’nın 2019 yılında İtalya’nın, 2014 yılında da Türkiye’de yerel seçim tahminlerinde iyi tahminlerde bulunmuştu. Şimdi 2019 yerel seçimleri için tahminlerde bulunan Google’nin verilerinin doğru olacağına inanıyorum. Bunu vatandaşlar ile seçim gezileri yaparken görüyorum. Halkın bana teveccüh gösterdiğini görüyorum” dedi.

 

HAYATİ TEKİN YARIŞTAN KOPMUŞ

Kendisinin de anket yaptırdığını açıklayan Erhan Usta, “Diğer siyasi partilerin anket yaptırdığı gibi bende anket yaptırdım ve sonuçları öğrendim. Anket sonuçlarına göre en yakın rakibim Mustafa Demir. Demir’in de 2 puan üzerindeyim. Karasızlar azaldıkça gelişmeler lehimize oluyor. Ak parti kararsızlardan oy alamıyor. Şunu da belirtmeliyim ki, İyi Parti’nin adayı Hayati Tekin bu yarışı erken bırakmış gibi görünüyor. Hayati Tekin ile aramızda makas farkı çok fazla” dedi.

Kaynak: Gerçek Taraf

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER