Eğitim Gönüllüsü Güneşdoğdu Vefatının 2. Yılında Dualarla Anıldı

Çarşambalı eğitim gönüllüsü Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu, vefatının 2. Yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

Eğitim Gönüllüsü Güneşdoğdu Vefatının 2. Yılında Dualarla Anıldı

 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 2010 – 2016 yılları arasında eğitim alanında büyük katkıları bulunan Hayırsever Güneşdoğdu, 2016 yılında 92 yaşında hayatını kaybetmişti. Çarşamba’da adını taşıyan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesine Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile Merkez Kampüsüne Tıp Fakültesi dersliklerini kazandıran Güneşdoğdu’nun Göğceli Mezarlığı’nda bulunan kabri ziyaretçi akınına uğradı.

 

 

Güney, “GÜNEŞDOĞDU, ÖRNEK BİR İNSANDI”

Hayırsever Güneşdoğdu’nun önemli bir insan ve büyük bir değer olduğunu kaydeden Kaymakam Mustafa Güney, “Rahmetli Güneşdoğdu, dürüstlüğü, adaleti kendisine ilke edinmiş ve hayatını o şekilde yaşamış örnek bir insandır.” diye konuştu.

 DÜNDAR, “SERVETİNİN TAMAMINI EĞİTİME BAĞIŞLADI”

Güneşdoğdu’yu minnetle yaad eden Başkan Dündar, “Servetinin tamamını eğitime adayan, güzel insan, hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu vefatının 2. yılında rahmetle anıyoruz. Bölgemize eğitim alanında büyük katkıları olmuştur. Mustafa amcamız, yaptığı fakülteler tamamlanıp eğitim vermeye başlayınca “Bu işin keyifli ve huzur verici” olduğunu söylemişti. Yaptığı işlerden hep mutluluk ve huzur duydu. Faydalı ve hayırlı biriydi. Kendisi memleketimizin yetiştirmiş olduğu çok saygın ve çok müstesna bir insandı. Allah gani gani rahmet eylesin.” şeklinde konuştu.

 


“HEMŞEHRİLERİ GÜNEŞDOĞDU’YU UNUTMADI”

Çarşamba’daki yüksek öğrenim yatırımlarının en büyük destekçisi olan Güneşdoğdu, Kaymakam Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Niyazi Usta, dekan yardımcıları ve hocalar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, İlçe Müftüsü Osman Karagöz, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Turan Bilgin, Çarşambalılar Derneği yöneticileri,  yüksek öğrenim öğrencileri ve yakınları tarafından kabri başında dualarla anıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2018, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER