Duyarlı Şehir Canik

İlçede gerçekleştirdiği yatırımlarla "Çevresel", "Kültürel" ve "Sosyal" dönüşüme imza atan Canik Belediyesi, 2018 yılında hayata geçirdiği ve devam eden projelerle gelişimi sağlarken, çevreye, insana, kültür-sanata duyarlı bir şehir oluşturuyor.

Duyarlı Şehir Canik

 

Son 16 yıl da yapılan yatırımlarla ilçede sosyal ve kültürel dönüşümü artıran Canik Belediyesi, projelerle süslenen 2018 yılında bir çok önemli projeyi hayata geçirirken, ilçede bir çok yatırım da devam ediyor. İlçe genelinde sosyal dönüşümü sağlayan Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Oyuncak Müzesi, Meşe Orman Park, 15 Temmuz Şehitler Tepesi, 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri, cami çevre düzenlemeleri gibi bir çok yatırımı tamamlayarak hizmete sokan Canik Belediyesi, çevreye, insana, kültür-sanata duyarlı bir şehir oluşturuyor.

 

 

İNSANA, ÇEVREYE VE KÜLTÜRE DUYARLI

Şehrin gelişimine katkı sağlayacak projeler uygulayan Canik Belediyesi, turizm ve çevre projeleri olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi (Sancaktepe) ve Meşe Orman Park projelerinin yanısıra Oyuncak Müzesi, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi, Canik Millet Camii, cami çevre düzenlemeleri, hanım konakları, sıbyan mektepleri, spor tesisleri projeleri ile 2018 yılına da damga vurdu. Dönüşüm yolculuğunda 'insan', 'çevre' ve 'kalkınma' olmak üzere üç temel alana odaklandıklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, uyguladıkları projelerle çevreye, insana, kültür-sanata duyarlı bir şehir hedeflediklerini belirtti.

 

 

İLLERLE YARIŞACAK DÜZEYDE

Hayata geçirdikleri projelerle Canik'in, Karadeniz'in en hızlı dönüşen ilçesi olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Genç, şehrin standartlarını yükseltici ve halkın yaşam konforunu artırıcı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Aynı anda bir çok dev projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Genç, "Rutin belediyecilik hizmetleri ve ufak çapta projelerin yanında bu kadar büyük projeleri aynı anda uygulayacak belediye Türkiye'de çok azdır. Bir ilçe belediyesi olmamıza rağmen çoğu illerle yarışacak düzeyde projelerimiz var. Gerek hanım konakları, cami çevre düzenlemeleri, kültür merkezi, oyuncak müzesi gibi kültürel ve yaşamsal projelerin yanında 15 Temmuz Şehitler Tepesi ve Meşe Orman Park çevresel projeler şehrimizin yaşam kalitesini artırıyor" dedi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER