banner176

Devlet Bahçeli’yi Samsun’da Kızdıran Olay

TÜRKAV Samsun yönetimine operasyon düzenleyenlerin arasında MHP İstanbul Milletvekilli Atilla Kaya’nın da olduğu ortaya çıktı. Devlet Bahçeli yaşanan olayların ardından il yönetimine kızarak Samsun’da miting yapmayacağı öğrenildi.

Devlet Bahçeli’yi Samsun’da Kızdıran Olay

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 1989 yılında kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Samsun Şubesi’ne Mart ayında görevden alma operasyonu gerçekleştirilmişti.

 

MHP VE İYİ PARTİ’DEN ORTAK OPERASYON

Her platformda bir araya gelmekten kaçınan ve birbirleri ile anlaşamayan iki parti üyeleri TÜRKAV Samsun Şubesi’ne görevden alma operasyonu düzenledi. Samsun MHP İl Başkanı Taner Tekin,  İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi İbrahim Özyer ve İyi Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü ve MHP’li 3 ilçe başkanının da aralarında bulunduğu isimler Ankara’da MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya ile görüşerek TÜRKAV Samsun Şubesi Başkanı’nı ve yönetimini görevden aldı.

 

BAHÇELİ ATEŞ PÜSKÜRMÜŞTÜ

Samsun MHP’li yöneticileri ve Samsun İyi Parti yöneticilerin birlikte hareket ettiği görevden alma operasyonunu öğrenen MHP Genel Başkanı ve TÜRKAV Kurucu Başkanı olan Devlet Bahçeli, kurmaylarını yanına çağırarak ateş püskürdü. Bahçeli “Benden habersiz kim kimleri görevden alıyor. Bu nasıl bir iştir. Derhal düzeltin bu konuyu” diyerek ateş püskürdü.

Devlet Bahçeli’nin müdahalesinin ardından görevden alınan Samsun TÜRKAV yönetimi görevlerine tekrar iade edildi.

 

 

CUMHUR İTTİFAKINA KARŞI ÇIKTI

AK Parti ile MHP’nin Cumhur İttifakına karşı olduğunu belirten ve seçimlerde yeniden Milletvekili aday adayı olmayan Atilla Kaya, “Türk Milleti'ne mensubiyeti, sosyolojik bir olgu olmasının ötesinde, bir heyecan kaynağı da görenleri; tek adam rejimi ve parti devletine karşı millet egemenliğini savunmayı bu bağlılık ve heyecanın temel rüknü sayanları; insan hak ve hürriyetleri ile hukukun üstünlüğüne inananları; demokratik-laik cumhuriyetin tarihsel kazanımlarını muhafaza etmeyi önemseyenleri -böyle davranmakla Türklüğün bekasına gerçekten hizmet edilmiş olacağını bilerek- AK Parti'ye ve onun cumhurbaşkanı adayına oy vermemeye ve bunun için çalışmaya davet ediyorum. Ben öyle yapacağım” dedi.

 

 

MHP’DEN ÇOK SERT ATİLLA KAYA AÇIKLAMASI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'ın Atilla Kaya'nın 'Erdoğan'a oy vermeyin' sözlerine karşılık açıklama yaptı.

 

"Partimizden 4 dönem milletvekilliği, 2 dönem Genel Başkan Yardımcılığı ve uzunca bir süre Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapan Atila Kaya mecliste bir basın açıklaması yapmıştır.

Kaya’nın açıklaması adeta çıktığı evi taşlamaktan ibarettir. Açıklamasının sonunda kendisini milletvekilliğine taşıyan ülküdaşlarımızdan helallik istemesi gayet güzeldir ancak kendisini 4 dönem milletvekili yapan Genel Başkanımızdan helallik isteyecek yüzü var mıdır? Yaşanan son süreçte, dost düşman herkes bir kez daha görmüştür ki MHP; Türk siyasetinin önemli ve vazgeçilmez bir aktörüdür. MHP’nin temsil ettiği ve uğrunda mücadele verdiği fikir ve dava, Türk milletinin aklına ve vicdanına bir daha çıkmamacasına işlemiştir. MHP’nin Türk milletinin vicdanında edindiği yeri yok etmeye Truva kalıntılarının gücü yetmez"

 

 

SAMSUN’DA MİTİNG YAPMAYACAĞIM

Atilla Kaya ile birlikte hareket ederek TÜRKAV’a görevden alma operasyonu düzenleyen MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’e, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki göstererek “TÜRKAV haklı çıktı. Samsun’da seçim mitingi yapmayacağım. TÜRKAV Samsun Şubesi bana bağlıymış” dediği öne sürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180