banner176

Devlet Bahçeli, Taner Tekin’in İftar Davetini de Reddetti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in iftar davetini geri çevirdi.

Devlet Bahçeli, Taner Tekin’in İftar Davetini de Reddetti

 

MHP Samsun İl Bakanı Taner Tekin’i, Bahçeli bir kez daha geri çevirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından 1989 yılında kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Samsun Şubesine görevden alma operasyonu düzenleyen Taner Tekin’e Bahçeli’nin tepkisi devam ediyor.

 

HERŞEY TÜRKAV’LA BAŞLADI

TÜRKAV Samsun Şubesi yönetimini görevden alan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ile MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, yeni yönetimi oluşturmak için adımlar atmıştı. Haberi olmadan Samsun Şube yönetiminin görevden alındığı öğrenen Devlet Bahçeli, derhal olaya müdahale ederken Taner Tekin’i işaret ederek, kurmaylarına; “Benden habersiz kim kimleri görevden alıyor. Bu nasıl bir iştir. Derhal düzeltin bu konuyu” diyerek ateş püskürdü.

Devlet Bahçeli’nin müdahalesinin ardından görevden alınan Samsun TÜRKAV yönetimi görevlerine tekrar iade edildi.

 

SAMSUN’DA MİTİNG YAPMAYACAĞIM

Atilla Kaya ile birlikte hareket ederek TÜRKAV’a görevden alma operasyonu düzenleyen MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’e, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki göstererek “TÜRKAV haklı çıktı. Samsun’da seçim mitingi yapmayacağım. TÜRKAV Samsun Şubesi bana bağlıymış” dediği öne sürüldü.

 

İFTAR’A DA KATILMAYACAĞIM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tekrar güvenini ve sevgisini kazanmaya çalışan MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’in açtığı kapılar tek tek kapanmaya başladı. Taner Tekin Samsun’da geniş katılımla iftar programı düzenleyeceği bu programa da Bahçeli’nin katılması için arayışlara girdiği öğrenildi. Bahçeli’yi iftar programına davet etmek için özel kalemi ile görüşen Tekin’e, Bahçeli’den red cevabı gelince, araya MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta’yı sokarak Bahçeli’yi ikna etmesi için rica ettiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180