CHP, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Neden Açıklanmıyor?

Samsun kamuoyu CHP’nin neden büyükşehir adayını açıklamadığını tartışıyor. Bu sorunun cevabını CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı verdi. Sadece Samsun değil diğer büyükşehirlerde de AK Parti’nin adaylarını gördükten sonra kendi adaylarını açıklayacaklarını söyledi.

CHP, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Neden Açıklanmıyor?

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, partisinin yerel seçimlerde çıkaracağı adaylarla ilgili olarak Habertürk’te ekranlara gelen Teke Tek programına konuk oldu. Altaylı’nın “CHP büyük şehirlerde hâlâ neden adayları açıklamadı” sorusuna Oğuz Kaan Salıcı şu yanıtı verdi:

 

“DİĞER ADAYLARI GÖRMEK İSTİYORUZ”

“Bir aday bulamadı durumu yok. Adı geçen birçok arkadaşımız var. Adalet ve Kalkınma Partisi normal koşullarda adaylarını erken açıklamazdı. Kampanya yürütmek gibi bir sıkıntısı yok, kadro sıkıntısı yok. Aslında en erken açıklayan biziz ama İstanbul, Ankara gibi büyük şehirleri açıklamadık diye geç kaldığımız söyleniyor. Biz, Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP nerelerde aday çıkarıyorlar, Cumhur İttifakı devam edecek mi, bunu görüp açıklamak istiyoruz. Ankara’da, İzmir’de aday açıkladılar. İstanbul’da açıklamaları bekleniyor. Biz şu anda Adalet ve Kalkınma Partisi’nin elini görüyoruz.”

Salıcı, Altaylı’nın “Karşı tarafın elini çok güçlü görürseniz ne yapacaksınız?” sorusunu şöyle cevapladı:

Ortada eşitsiz bir rekabet varsa el görmek işe yaramayabilir. Ama Ankara’da el görmek, İstanbul’da el görmek önemli” karşılığını verdi.

 

Kaynak: Analiz Gazete

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 19:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER