banner176

CEMALETTİN ŞİMŞEK ADALETLİ OLAMAZ

Eski Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek’e İYİ Parti’nin Samsun İl Koordinatörlüğü görevi verilmesi tartışmalara neden oldu. Şimşek’in Samsunlu olması nedeniyle adaletli karar alamayacağı belirtildi.

CEMALETTİN ŞİMŞEK ADALETLİ OLAMAZ

 

MHP Eski Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek partisinden istifa ederek Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’ye üye oldu. İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan Cemallettin Şimşek’e iki görev birden verildi. Cemallettin Şimşek aynı anda partinin Danışma Kurulu Üyesi hem de Samsun İl Koordinatörü oldu.

 

KOORDİNATÖR GÖREVİ TARTIŞILIYOR

Şimşek’in Samsun İl Koordinatörü olması tartışmalara neden oldu. Samsunlu bir üyenin Samsun’a il koordinatörü olmasının adil olmadığını belirten partililer, bir an önce yapılan hatadan geri dönülmesini istedi. Aksi takdirde İYİ Parti’nin Samsun İl Koordinatörü’nün Samsunlu olması, kongrelerde, il ve ilçe başkanı aday belirleme çalışmalarında ve teşkilatların delege seçimlerinde Samsunlu olması nedeniyle adaylara direk olarak etki edebileceğinden ve torpil yapabileceğinden dolayı adil kararlar veremeyeceği öne sürüldü.

 

ADALETLİ OLAMAZ

Cemallettin Şimşek’in İl Koordinatörü olmasından rahatsız olmadıklarını belirten partililer; “Biz Cemallettin Şimşek’in İl Koordinatörü olmasından rahatsız değiliz sadece Samsun İl Koordinatörü olmasın. Farklı bir ilin koordinatörü olsun. Bu şekilde adil olamayabilir. İstemeyerek bir başkasına torpil yapabilir. Başka bir ilin koordinatörü olduğu zaman herkese eşit mesafede olacaktır ve bu daha adil olacaktır” dedi.

 

İL KOORDİNATÖRÜ FARKLI İLDEN OLMALI

Siyasi partilerde koordinatörlerinde kendi memleketlerinde görev yapmadıklarını belirten partililer; İYİ Parti haricinde hiçbir partide İl Koordinatörleri memleketlerinde görev yapmıyor. Samsunlu ise Konya’da görev yapıyor. Memleketi Erzurumlu ise Samsun’da il koordinatörü olarak görev yapıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: GercekTaraf.com

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2018, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180