Çarşamba'ya Yol Yatırımı İçin 75 Milyon Lira

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Son 4,5 – 5 yılda yollarımıza ayırdığımız 75 milyon TL den fazla kaynakla yol çalışmalarında rekor kırdık.” dedi.

Çarşamba'ya Yol Yatırımı İçin 75 Milyon Lira

 

Samsun’un yüz ölçümü en büyük ilçelerinden olan Çarşamba’da yol çalışmalarında rekor kırılıyor. 2014 yılında Büyükşehir yasasıyla köylerin mahalleye dönüşmesiyle birlikte Çarşamba Belediyesi yol seferberliği başlattı. Tüm mahalleler hizmetle tanıştı.  

“BELEDİYEMİZİN ÖZ KAYNAKLARIYLA HİZMET EDİYORUZ”
Yol çalışmalarını tamamen Çarşamba Belediyesi öz kaynaklarıyla, borçlanmadan yaptıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dündar, Son 4,5 yılda 75 milyon TL den fazla bir kaynağı yol çalışmalarına ayırdıklarını söyledi.

 

 

Başkan Dündar, “Çarşamba Belediyesi olarak yol çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Özellikle 2014 yılından sonra Büyükşehir uygulamasıyla köylerin belediyemiz sınırlarına katılmasıyla birlikte Belediyemizin sorumluluk alanına giren köy yollarında büyük çalışmalar yaptık. Geride bıraktığımız 4,5 – 5 yıllık süreçte 143 mahallemizde de yol çalışması yaptık. Bu çalışmalarımızı bir planlama dahilinde sürdürüyoruz.” diye konuştu.
 


“ÇARŞAMBA YOL ÇALIŞMALARINDA REKOR KIRIYOR”
Çarşamba’da yaklaşık 1000 KM yol yapım ve bakım çalışması yaptıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Özellikle köylerimizde üst kaplaması ihtiyacı bulunan asfalt yol çalışması, yüksek köylerimizde beton yol ve parke yol çalışmalarıyla birlikte son 4,5 yılda 600 KM’nin üzerinde yeni yol çalışması yapıyoruz. Bunların dışında köylerimizde yaklaşık 400 km altyapısı hazırlanmış, malzemeli yol yapımı ve yol bakım çalışmaları yaptık ve devam ettiriyoruz. İlçemizin tüm mahallelerinde çalışmalarımız aralıksız sürüyor.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER