Çarşamba'nın Eşsiz Manzarasında Ata Biniyorlar

Samsun'un Çarşamba ilçesinde şehir merkezinin 6 km güneyinde 600 dönüm alana yapılan tesis ile vatandaşlar Çarşamba'nın eşsiz manzarasında ata binmenin fırsatını elde etti.

Çarşamba'nın Eşsiz Manzarasında Ata Biniyorlar

 

Çarşamba şehir merkezinin 6 km güneyinde 600 dönüm alanda çalışmaları tamamlanan Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yer alan tesislerden birisi olan Binicilik Tesisleri halkın kullanımına açıldı. Tesisleri ziyaret eden halk, bincilik faaliyetlerine yoğun ilgi gösteriyor. 

 

 

7'DEN 70'E HERKES FAYDALANACAK
Binicilik Tesisleri ile Çarşamba’nın önemli bir spor dalına daha kavuştuğunu açıklayan Belediye Başkanı Dündar, “Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yer alan tesislerimizi birer birer hizmete açıyoruz. Değerlerine bağlı bir belediye olarak, sosyal, kültürel ve sportif anlamda geleneklerimize, örf ve adetlerimize uygun alanlarda yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Ata sporumuz biniciliği yeni nesillere öğretmek ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz. Binicilik sporu, hemen her yaşta insanın yapabileceği bir spordur. Binicilik tesislerimizden ilerleyen dönemlerde fiziksel, zihinsel veya duyusal sorunu olan kardeşlerimiz, dezavantajlı gruplarımız da faydalanacaklar. Bir anlamda toplumun tüm kesimlerine sosyal hizmet verecek olan bir tesisi ilçemize kazandırdık.” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER