Çarşambalılar 15 Temmuz'da Meydana Akın Etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Çarşamba halkı Belediye meydanına akın etti.

Çarşambalılar 15 Temmuz'da Meydana Akın Etti

 

Samsun Çarşamba’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 2. yılında etkinlikler düzenlendi. İlçe Müftüsü Osman Karagöz ve din görevlilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinliklere Kaymakam Mustafa Güney, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“15 TEMMUZ’U UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Etkinliklerde konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Bugün 15 Temmuz’un 2’inci seneyi devriyesindeyiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi. 15 Temmuz’un Türk milletinin zillete ve esarete boyun eğmediğini gösteren bir destan gecesi olduğunu söyleyen Başkan Dündar, “Bu akşamda aynı kararlılıkla ve aynı coşkuyla bunu tekrarlıyoruz. 15 Temmuz’da 251 vatan evladını şehit verdik. Birçok gazilerimiz oldu. Rahmet ve minnetle anıyoruz. Hain Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ)  hak ettiği cevabı veren Türk milleti, 15 Temmuz’dan sonra yeniden kendine geldi adeta tazelendi ve yeniden büyük hedeflere doğru emin adımlarla yürümeye başladı.” diye konuştu.
 

“ÇARŞAMBA HALKI HER ZAMAN DEVLETİNİN YANINDA”

Başkan Dündar, “Türkiye artık birçok alanda kendini yeniliyor. En son Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine olan güvenimizi ve desteğimizi Çarşamba’dan yüzde 77’lik bir oranla gösterdik. Çarşambalı hemşehrilerimiz her zaman devletinin yanında oldu. İnşallah Türkiye’miz ve Türk Milleti emin adımlarla yoluna devam edecek.” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER