Çarşamba'da Rahvan At Yarışlarına Yoğun İlgi

Çarşamba Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Rahvan At Yarışları yoğun ilgi gördü.

Çarşamba'da Rahvan At Yarışlarına Yoğun İlgi

 

Çarşamba Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Rahvan At Yarışlarına yoğun katılım yaşandı. 15 Temmuz teması ile Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda gerçekleşen yarışlara 16 farklı ilden yaklaşık 100 yarışçı katıldı. Kaymakam Mustafa Güney, İlçe Müftüsü Osman Karagöz, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir,

 DÜNDAR, “ATA SPORLARIMIZI YAŞATACAĞIZ.”

Bölge halkının yarışlara gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür eden Belediye Başkanı Dündar, “15 Temmuz’da Türkiye’nin birçok vilayetinden etkinlik için başvuru olmasına rağmen, yarışları Çarşamba’ya veren federasyonumuza teşekkür ediyorum. Bu topraklar ecdattan aldığımız kültürü geleceğe taşıyacağımız önemli topraklar. Ata sporumuz olan rahvan kültürünü inşallah gelecek kuşaklara aktaracağız. Ülkemizin değişik bölgelerinden ilçemize gelerek bugün yarışlara katılan rahvan sporcularına teşekkür ediyorum. On binlerce hemşehrimizin katılımıyla çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.” diye konuştu.

 “ÇARŞAMBA’YA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ORMANI”

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda Çarşambalı şehitlerin isimleri ile oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Ormanının açılışı gerçekleştirildi. Etkinlikleri özellikle 15 Temmuz’a denk getirdiklerini söyleyen Başkan Dündar, “2016 yılında Aziz milletimize ve devletimize karşı kalkışılan menfur darbe girişiminin seneyi devriyesinde şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Çarşambalı şehitlerimizin isimleri bu alanda yaşayacak.” dedi.

 

“YEŞİLIRMAK DOĞAL YAŞAM PARKI TAMAM”

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı hakkında bilgi veren Başkan Dündar, “Yeşilırmak kıyısında 600 dönüm alanı kapsayan bu çalışmalar ile ilçemiz çok önemli yatırımlar kazandı. Türkiye’nin marka projelerinden birini Çarşamba’ya kazandırdık. İçersinde Tarihi Çarşamba Meydanı ve sokağı, su ürünleri tesisleri, yolları, yeşil alanları, sosyal tesisleri, spor alanları, çiftliği, hobi bahçeleri, at binicilik tesisleri, kano parkuru, camii, restoranı ve göleti ve bulunan büyük bir projeyi tamamlıyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER