Çarşamba'da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Bafracalı Mahallesi’nde başladığımız Kentsel Dönüşüm 1. etap inşaat Çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Çarşamba'da Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

 

Çarşamba İlçesi’nin Doğuyaka Bölgesi’nde Hasbahçe, Bafracalı, Helvacalı ve Orta Mahalle sınırları içerisinde 3 bölgeyi kapsayan Kentsel Dönüşüm Çalışmaları devam ediyor. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Dündar, Bafracalı Mahallesi’nde 1. etap inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.

 “YENİ KONUTLAR – TİCARİ ALANLAR VE YAŞAM YAŞAMLARI”

Kentsel Dönüşüm Çalışmalarının toplamda 275 bin m² alanda olacağını kaydeden Belediye Başkanı Dündar, “Çarşamba’da 3 bölgede yapacağımız Kentsel Dönüşüm Çalışmaları ile ilçemiz; Yeni Mahalle Konutları, Galericiler Sitesi ve Hasbahçe Konutlarına kavuşacak.” diye konuştu. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Başkan Dündar, “Yoğun şehirleşme baskısı sebebiyle imara aykırı çarpık, afet riski altında, kar ve yağmur yağışlarında dahi altyapısı hemen bozulan, yol, sağlık, itfaiye ve ambulans gibi hizmetlerin sunumunda zorlukların yaşandığı alanları yeniliyoruz. Projeyle birlikte ilçemize yeni konutlar, otoparklar, ticari alanlar, sosyal alanlar, cami, sağlık merkezi ve eğitim alanları yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

“ÇALIŞMALAR TAKDIR EDILIYOR"

Çarşamba’daki Kentsel Dönüşüm Çalışmalarının takdir edildiğini kaydeden Belediye Başkanı Dündar, “Kentsel dönüşüm çalışmalarında kısa sürede geldiğimiz durum Çevre Şehircilik Bakanımızca Cumartesi günü yapılan toplantıda takdir edilerek, Bundan sonraki süreçte de her türlü desteğin verileceği ifade edildi.” Dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER