Çarşamba Tarihine Sahip Çıkıyor

Samsun Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşamba da tarihi mekan ve alanlarda yaptığımız restorasyon çalışmaları ile tarihimize sahip çıkıyoruz “ dedi.

Çarşamba Tarihine Sahip Çıkıyor

 

Çarşamba İlçesi’nde bulunan tarihi cami, konak, hamam, kale ve hazireler gün yüzüne çıkarılıyor. Çarşamba Belediyesi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Kültür İl Müdürlüğü ile birlikte birçok tarihi mekan ve alanda yürüttüğü restorasyon çalışmaları ile kaybolmaya yüz tutmuş tarihi değerleri turizme kazandırıyor.

 

DÜNDAR, “TARİHİ DEĞERLERİMİZİ İHYA EDİYORUZ”
Çarşamba’daki resterasyon çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dündar, “Haznedarzade Süleymanpaşa Camii ile başladığımız restorasyon çalışmalarına Tarihi Göğceli Ahşap Camii, Orduköy Camii ve kalesi, Rıdvanbey Camii haziresi, Tarihi Hamam ve konak restorasyonu ile devam ettik. Batıyaka’da Yeşilırmak kıyısında bulunan Tarihi Hamam ve Sungurlu Caddesi’nde bulunan iki katlı konağın restorasyonunu tamamladık. Bu iki eseri şehir müzesi olarak ilçemize kazandıracağız.

Rahtıvan Camii haziresini yenileyerek ziyarete açtık. Her yıl binlerce ziyaretçi alan Tarihi Göğceli Ahşap Camii ile şehitliğin yol ve çevre düzenlemesini yaptık. Beylik Merkezi Tarihi Ordu Köyü’nde bulunan ahşap camiinin restorasyon ve çevre düzenleme çalışmaları ile Ordu Köyü Kalesi’nin kurtarma çalışmaları devam ediyor. Hasan Gazi Türbesi’yle birlikte bu bölgemizi turizme kazandıracağız.” diye konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER