Canik’ten 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi

Daha önce Türkiye'nin en büyük Oyuncak Müzesi'ni hizmete sokan Canik Belediyesi, şimdi de '1071den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi'ni hayata geçiriyor. Müze çalışmalarını inceleyen Başkan Osman Genç, amaçlarının yerli ve milli hafızaya sahip bir gençlik olduğunu söyledi.

Canik’ten 1071’den 15 Temmuz’a Destanlar Müzesi

 

Canik Belediyesi Samsun'a yeni bir müze daha kazandırıyor. Daha önce Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde alanında Türkiye'nin en büyüğü olan Oyuncak Müzesi'ni hayata geçiren Canik Belediyesi, gençlere tarihi hafıza oluşturacak farklı bir müze inşa ediyor. Yine aynı kampüs içerisinde 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi'ni hayata geçiren Canik Belediyesi, müzede objelerle ve fotoğraflarla Türk milletinin iki bin yıllık tarihini canlandıracak.

 

 

 

İKİ BİN YILLIK TARİH

Malazgirt Zaferi'nden Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine, Adnan Menderes'in idamından 15 Temmuz hain darbe gecesine kadar son iki bin yıldaki önemli dönemlerin yansıtıldığı müzenin çalışmalarını Canik Belediye Başkanı Osman Genç yakından takip ediyor. Beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün ile birlikte müze çalışmalarını inceleyen Başkan Genç, 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi'nin, çocukların değerlerine bağlı şekilde gelişimleri açısından örnek alınacak bir eğitim projesi olduğunu söyledi.

 

 

YERLİ VE MİLLİ HAFIZA

Yerli ve milli hafızasının önemine işaret eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Oyuncak Müzemiz hizmete girdiği günden bu yana yoğun ilgi gördü. 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemiz de şehrimize farklılık kazandıracak. Bu iki müzemizi kurmamızdaki temel amaç çocuklarımızda yerli ve milli bir hafızayı oturtmaktır. Oyuncaklar, çocukların gelişiminde önemli bir rol oynarken, aynı zamanda yeni müzemiz de yavrularımızın milli ve manevi değerlerine bağlı şekilde yetişmelerine katkı sağlayacak. inşallah yakın zamanda 1071'den 15 Temmuz'a Destanlar Müzemizi hizmete sokacağız" dedi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER