Canik’te Şehir Silüetini Bozan 20 Katlı Bina

Samsun’un Canik ilçesinde şehrin silüetini bozan bina gün geçtikçe çirkin bir görüntü oluşturuyor.

Canik’te Şehir Silüetini Bozan 20 Katlı Bina

 

Samsun manzarasını yukarıdan izlemek için sayılı yerlerden birisi de Canik ilçesinde bulunan Meşe Tesisleri’dir. Şöyle bir şehri yukarıdan göreyim diye Meşe Tesisleri’ne giden vatandaşların manzarasını 20 katlı beton bir yapı kapatıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda söylediği ve hatta belediye başkanlarına talimat verdiği “dikey yapılara izin vermeyin” sözü maalesef yerine getirilmiyor.

Defalarca mahkemeden yapımı durdurma kararı çıkan, fakat bu karara uymadan Samsun'un İlkadım ilçesinde yapımına devam edilen Sheraton Otel’in ardından Samsun’da dikey yapılaşma gün geçtikçe artmaya başladı.

Bu kötü görüntü, Atakum ilçesinde de mevcut. Atakum Belediyesi tarafından yapılan Seyir Terası’na gelen vatandaşlarda manzara izlemek yerine gözlerinin önüne sokulan 17-18 katlı beton yapıları görüyor.

Canik ilçesinde yapımı devam eden 20 katlı bu beton yapının bir an önce durdurulması ve binanın traşlanarak 7 yada 8 kata düşürülmesi gerekiyor.

Yoksa bu bina örnek teşkil edecek ve ilçede bir çok dikey yapılı binalar inşaa edilecek.

Asl-ı Samsun projesini gerçekleştiremese de vizyonun geniş olduğunu tüm Samsunlulara gösteren, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in, bu yapıya izin vermesi, ilk başta, ben olmak üzere bir çok kişi de hayal kırıklığıyla karşılandı.

Canik Belediyesi tarafından izin verilen bu yapının ruhsatının acilen iptal edilmesi ve binanın traşlanması gerekiyor. Yoksa, Meşe Tesisleri’nde, manzara yerine bunu göreceksiniz.

GerçekTaraf.com / Okan Çakır

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER