Canik'te Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

Canik Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlık ihtiyaçlarını rahat sağlaması için hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşlar, kurbanlıklarını Dereler Mahallesindeki Canlı Hayvan Pazarı'nda sağlıklı bir şekilde temin edebilecek ve kesebilecek.

Canik'te Kurban Bayramı Hazırlıkları Tamamlandı

 

Canik Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete sokulan modern Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Satış/Kesim Yeri bu yıl da vatandaşların hizmetinde. Yıl boyunca üreticilere ekonomik kazanç sağlaması amacıyla hizmet veren canlı hayvan satış ve kurban kesim yeri bu Kurban Bayramı öncesi de hizmet vermeye başladı. Modern satış yerinde otopark, tuvalet, duş, kafeterya, mescit, kantar ve veteriner gibi bölümler yer alıyor.

 

 

ÇİRKİN GÖRÜNTÜ YOK

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi halkın rahat ve fiziken uygun mekanlarda kurban alımına yardımcı olmak ve oluşabilecek olumsuz görüntülerin önüne geçmek amacıyla çalışmalar yapan Canik Belediyesi, tedbirini şimdiden alarak Dereler Mahallesi mevkiinde vatandaşların bütün ihtiyaçlarını giderebilecekleri Kurban Satış ve Kesim Yerini hizmete soktu.

 

 

KAPALI ALAN DA VAR

İçerisinde 700 metrekaresi kapalı alan olmak üzere sosyal alanları da bulunan modern satış sahasında kurbanlık hayvan satıcılarının elektrik ve su ihtiyaçları da giderildi. Vatandaşların ibadetlerini sağlıklı, güvenilir ve huzurlu bir ortamda yerine getirebilmesi için gerekli bütün tedbirleri alan belediye, Kurban Bayramı'nın ilçede bayram havasında kutlanması için yoğun mesai harcıyor.

 

 

SAĞLIKLI SATIŞ ORTAMI

Halkın kurban bayramını sağlıklı ve hijyenik bir ortamda idrak edebilmesi için gerekli tüm önlemleri aldıklarını söyleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Kurban Bayramı öncesi ilçeye giriş yapan kurbanlıkların hemşehrilerimize sağlıklı bir ortamda ulaşması ve çevre kirliliğinin önüne geçilmesi amacıyla Dereler mevkiinde kurban satış yeri inşa ettiklerini söyledi.

 

 

BAŞKA YERDE İZİN YOK

Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin belirlenen satış noktası dışında kurbanlık satışı yapılmasına izin vermeyeceğini ifade eden Başkan Genç, "Ayrıca belirlediğimiz satış noktasındaki kurbanlıklar, görevli uzman veteriner hekimlerin kontrolünden geçerek satış alanına giriş yapıyor. Yapılan bu çalışmayla insan sağlığı için tehlike arz eden kurbanlıkların satışının önüne geçmeyi amaçlıyoruz" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER