banner176

Canik'te Gençlik Merkezi Heyecanı

Canik Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi Genel Müdürlüğü ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında yapılacak protokolle ilçeye Gençlik Merkezi kazandırıyor.

Canik'te Gençlik Merkezi Heyecanı

 

Geçtiğimiz günlerde ilçeye kurulacak Gençlik Merkezi ile ilgili ziyaretlerde bulunmasının ardından, şimdi de Yavuzselim Mahallesi’nde vatandaşlarla da görüşen Genel Müdür Topoğlu, Canik’te incelemelerde bulundu. Başkan Genç ile birlikte Gençlik Merkezi’ne dönüşecek Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ni gezen Genel Müdür Emre Topoğlu, Gençlik Merkezi’ne dönüştürülecek Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ni çok beğenirken, Yavuzselim Mahallesi’nde vatandaşlarla da görüştü.

 

 

GENÇLİĞE BÜYÜK YATIRIMLAR

Gençliğe büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Osman Genç, daha çok kitleye ulaşmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi Genel Müdürlüğü ile ortak paydada buluşarak hayata geçecek olan Gençlik Merkezinin gençlik için daha faydalı olacağını söyledi. Başkan Genç, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nin Gençlik Merkezi’ne dönüşmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi Genel Müdürlüğü ile protokol yapacaklarını söyledi.

 

 

TOPOĞLU MERKEZİ GEZDİ

Gençlik Merkezi için gerekli girişimleri yaptıklarını ifade eden Başkan Genç, “Sayın Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy ile sayın Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürü Emre Topoğlu bu projemiz ile yakından ilgilendi. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum. Ankara’da gerçekleştirdiğimiz görüşmenin ardından kendileri bugün de Gençlik Merkezi olacak kültür merkezimizi yakından gördü. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzle birlikte inşallah ilçemize bir Gençlik Merkezi kazandıracağız” dedi.

 

 

GENÇLİK POTANSİYELİ FAZLA

Canik'te önemli bir gençlik potansiyelinin olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Geleceğimiz olan gençlerimizin bilgili, donanımlı ve milli-manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmesi için önemli kültür, sanat, eğitim, spor yatırımları yaptık. Onlar için oluşturduğumuz tesislerin yanında Gençlik Merkezimiz de hem ilçemiz hem şehrimiz gençliği için önemli bir kazanım olacaktır. Gerekli çalışmaları hızlandırarak, belediyemizin tahsis edeceği yerde inşallah en kısa sürede Gençlik Merkezi'ni gençlerimizin hizmetine sunmak istiyoruz" diye konuştu.

 

 

OYUNCAK MÜZESİNİ GEZDİ

Canik Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Genç’in misafiri olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, ayrıca Başkan Genç ile birlikte Canik Belediyesi tarafından Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü içerisinde yer alan eğitim ve kültür tesislerini de gezdi. Topoğlu, özellikle kampüs içerisinde yapılan Karadeniz’in tek, alanında Türkiye’nin de sayılı müzelerinden olan Oyuncak Müzesi’ni çok beğendi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 07:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180