Canik İnsanları Kucaklıyor

Türkiye'nin rengi Canik'e buluşuyor. Canik Belediyesi tarafından düzenlenen iftar sofrası, her akşam her bölgeden binlerce insanı ağırlıyor. Her gün farklı programın yer aldığı etkinliklerde binlerce kişi Ramazan'ın birleştiriciliğini yaşıyor.

Canik İnsanları Kucaklıyor

 

Canik Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda kurulan iftar sofrası, her bölgeden binlerce insana kucak açıyor. İftar sofrasına Caniklilerin yanısıra Suriyeli, Iraklı ve Afganistanlı mülteciler ile iftar vaktinde Canik'ten geçen yolcular ve ilçeye farklı bölgelerden çalışmaya gelenler de katılıyor. Başkan Osman Genç de, iftarını aynı sofrada vatandaşlarla birlikte açıyor.

 

 

GENÇ VE BİLGİN YEMEK DAĞITTI

İftar öncesinde kazanın başına geçen Başkan Osman Genç, AK Parti Samsun Milletvekili Elif Coşkun Bilgin ile birlikte kepçeyi eline aldı, vatandaşlara yemek dağıttı. Daha sonra birlik ve beraberlik fotoğrafının en güzel şekilde yansıdığı Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda kurulan iftar masalarını dolaşan ve sohbet ettiği vatandaşlara hayırlı iftarlar dileyen Başkan Genç, iftarını da binlerce kişiyle birlikte açtı.

 

 

BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ

Canik'te kurdukları iftar sofrasının aslında Canik Belediyesi'nin insanlığa bakışının fotoğrafı olduğunu ifade eden Başkan Osman Genç, "Burada mülteci kardeşlerimizin yanında başka bölgelerden insanlarımız da aynı sofrada iftarını açıyor. Bu güzel mozaik bizim zenginliğimizdir. Tıpkı geçmişimizde olduğu gibi medeniyetimize yakışır şekilde mazlum kardeşlerimize kucak açmış olmanın huzurunu yaşıyoruz" dedi.

 

 

KIRCALI TERAVİH BULUŞMASINDA

Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda her akşam iftardan sonra düzenlenen Ramazan Günleri Etkinlikleri'nin 19. gününde ise, Canik Belediyesi Müzik Okulu öğrencilerinin söylediği ilahi ve ezgiler dinleyenlerin ruhunu okşadı. Teravih Buluşmalarında ise Başkan Osman Genç ile AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Derebahçe Dolmuş Durağında vatandaşlarla bir araya geldi. Gündemin 24 Haziran seçimlerinin olduğu buluşmada, Başkan Genç ve Milletvekili Kırcalı, önümüzdeki seçimlerin Türkiye açısından önemine işaret etti.

 

 

MİLLETİN KADERİNİN SEÇİMİ

Vatandaşları dinleyen ve onlarla sohbet eden Başkan Genç, "24 Haziran seçimleri bireylerin seçimi değil, bir milletin kaderinin seçimidir. Mesele seçimi kazanmak değil, geleceği kazanmaktır. 24 Haziran'da inşallah aziz milletimizin desteğiyle Cumhurbaşkanımız ve adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek ve güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye olarak 2023 hedeflerine ulaşacağız" diye konuştu.

 

 
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER