banner176

Canik Belediyesi'nden Sanata Tam Destek

Gençlerin sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Müzik Okulu kuran Canik Belediyesi sanata tam destek veriyor. Türk Halk Müziği Topluluğu da, verdiği ulusal ve uluslararası konserlerle şehrin adını duyuruyor.

Canik Belediyesi'nden Sanata Tam Destek

 

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediye tarafından kurulan Türk Halk Müziği Topluluğu üyelerini Canik Kültür Merkezi'nde ziyaret etti. Eşi Nimet Genç'in yanısıra Başkan Yardımcısı Alican Usta ile Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün'ün de yer aldığı ziyarette Şef Yavuz Özkaran yönetiminde çalışmalarını sürdüren sanatçılarla sohbet eden Başkan Osman Genç, sanata önemli desteklerde bulunduklarını belirterek, amaçlarının kültür ve sanatla yükselen bir şehir olduğunu söyledi.

 

 

MÜZİK OKULU DA VAR

Canik Belediyesi olarak gençlerin sanatsal yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla Müzik Okulu kurduklarını hatırlatan Başkan Genç, "İnanıyorum ki Müzik Okulumuzdan ileride şehrimiz ve ülkemiz için çok önemli sanatçılar yetişecektir. Bunun haricinde kurduğumuz Türk Halk Müziği Topluluğumuz da önemli sanatsal etkinliklere imza atıyor. Ülkemizin farklı illerinde ve dış ülkelerde verdiği konserlerle şehrimizin tanıtımını yapıyorlar. Son olarak Avusturya'nın Başkenti Viyana'da verdikleri konser bu bakımdan oldukça önemli" dedi.

 

 

KÜLTÜR-SANATTA MARKAYIZ

Canik'in kültür ve sanatta da marka olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Bir şehrin gelişmişlik kriterlerini gösteren temel unsurlardan birisi de kültür ve sanattır. Bu bakımdan kültür ve sanatı çok önemsiyoruz. Canik Kültür Merkezimiz yılda 800 bin insanımızı ağırlıyor. Müzik Okulu, Tiyatro Okulu, Türk Halk Müziği Topluluğunun yanısıra yaptığımız kültürel ve sanatsal faaliyetler, şehrimizi bu alanda daha ileriye taşıyor. Kültür ve sanata desteğimiz bundan sonra da devam edecek" diye konuştu.

 

 
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 20:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER