Bu Yazıyı Sadece AK Partililer Okusun!

Samsun’da AK Parti, şapkasını önüne koyup düşünmeli.

Bu Yazıyı Sadece AK Partililer Okusun!

 

24 Haziran’da tüm Türkiye sandık başına gitti.

Seçmenler inandığı, güvendiği, görüşünü savunduğu partilere oy verdi.

AK Partililerde durum biraz farklıydı.

Gerek Samsun’dan gerekse Türkiye genelinde çıkan sonuçlar, AK Parti’nin bir yerlerde hata yaptığının göstergesiydi.

Türkiye genelinde AK Parti’nin hatalarını eksiklerini yazan çizen çok olacaktır. Onun için AK Parti’nin Samsun’da yaptığı hatalara biz göz atalım.

Gençlere, AK Parti yeterince anlatılmadı. Samsun’dan bir tane genç aday çıkararak gençlere sıcak görünmek, onlardan oy almaya çalışmak yetmez demiştik ve öyle de oldu.

Samsun’un gençleri, ilk defa oy kullanacak genç seçmenlerin oyunun büyük çoğunluğu CHP’ye, sonrasında ise İyi Parti’ye gitti.

Özellikle üniversite gençliğine AK Parti olmasaydı Samsun’da durum nasıl olurdu? Bunu anlatmak ve sormak lazım. Sonrasında ise AK Parti’nin gençlere vereceği değeri ve kazanımlarını aktarmak lazım.

Neyse gençlerden oy alamadı AK Parti, ya orta yaş seçmenler. Onlar neden AK Parti’ye küstü?

Asıl mesele bu. Daha önce AK Parti’ye kuruluşundan beri oy vermiş partililer bu sefer neden AK Parti yerine MHP’ye oy verdi?

Bu Samsun’da en çok konuşulan konular arasında yer aldı. Hatta görüştüğüm tüm AK Partililer “Oyum Reis’e ama milletvekilinde MHP’ye vereceğim” dedi. Bir kısmının vicdanı el vermedi sandığa giderken tekrar AK Parti’ye verdi. Yoksa durum daha vahimdi.

Biz de bu görüşleri dinledik gerekli yerlere ilettik. Ama maalesef bir çözüm bulamadı gerekli merciler. Pasif kaldılar.

Bu pasiflik ve rehavetlikte %12 civarında AK Parti’ye Samsun’da oy kaybettirdi. Bunun neticesinde elini kolunu sallayarak 6 vekil çıkaracak 7’nci vekile de göz kırpacak bir parti, 5 vekil çıkardı.

Bunun suçu kimin?

En başında Samsun’da aday olarak milletin önüne sürülen liste sorunluydu. Yedisinden yetmişine AK Partililer, bu listenin sorunlu olduğunu, kimi zaman kısık sesle kimi zamanda yüksek sesle dile getirdi.

Eee sonra, sorun sadece liste miydi? Tabi ki değil!

Sorunlardan bir tanesi AK Parti ilçe başkanları.

İlçe başkanlarının halk ile kucaklaşamaması en büyük sorunlardan biri oldu. Vatandaşlar AK Parti ilçe başkanına derdini anlatamıyor. Başkan vatandaşı dinlemiyor. Hepsinin burnu bir karış havada.

Bitti mi? Tabi ki hayır?

AK Partili belediye başkanları, bunlar da suçlu.

Vatandaşa kucak açmayan, hikayeden halk günü düzenleyen belediye başkanları vatandaşa karşı çok mu samimi?

Vatandaşın belediyeye işi düşmeye görsün. Bir işin varsa seni sallıyorlar bir saatlik işi bir aya kadar uzatıyorlar, araya adam sokuyorsun zar zor işini hallediyorsun.

Sonra seçim günü yaklaşınca makamından ayrılıyorsun halkın yanına gidip “Selamünaleyküm, işleriniz nasıl” diyerek sahte gülümsemelerle sahte duygularla vatandaşın oyunu AK Parti’ye vermesini istiyorsun. Sen seçmenini üz, onlara cefa çektir, sonra git oyunu iste. Bu şekilde AK Parti çok oy kaybeder.

Erdoğan partinin başında olmasın 24 Haziran’da Samsun’dan alınan %51 oyun yerine AK Parti sadece %16-18’lerde oy alır.

AK Partililer yerel seçimlerde de genel seçimlerde de size oy veriyorsa Erdoğan’ın hatırına veriyor. Artık bunu kafanızın bir köşesine kazıyın ve asla unutmayın!

Samsun’da AK Parti, şapkasını önüne koyup düşünmeli!
Kalın sağlıcakla…

Okan Çakır

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER