banner176

Bordo Bereliler Samsun Platformu’ndan Samsunspor’a Destek

Trabzonsporlu taraftarlardan oluşan Bordo Bereliler Samsun Platformu, Samsunspor’a destek oldu.

Bordo Bereliler Samsun Platformu’ndan Samsunspor’a Destek

 

Samsunspor’un mali kriz yaşaması nedeniyle taraftarından siyasetçisine bürokratından temizlik işçisine kadar herkes Samsunspor’a destek oldu.

Pazar günü Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda onbinlerce kişi Samsunspor’a destek olmak için biraraya geldi. Trabzonsporlu taraftarlardan oluşan Bordo Bereliler Samsun Platformu’da Samsunspor’a destek için Cumhuriyet Meydanı’nda ki yerini aldı.

Bordo Bereliler Samsun Platformu Başkanı Erkan Çebitürk yaptığı açıklamada; ‘ Biz Trabzonsporlu olsakta her zaman Samsunspor taraftarları ile kardeşiz. Kim ne düşünürse düşünsün, kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin, umursamıyoruz bugün burada kardeşimiz için bir aradayız’ dedi.

 

 

Bordo Bereliler Samsun Platformu Başkanı Erkan Çebitürk konuşmasını şöyle sürdürdü;

Siyaseten ayrıştık, takım olarak ayrıştık, din olarak, ırk olarak ayrıştık... Nereye kadar bu böyle gidecek? Biz üzerimize düşeni dün bireysel olarak yapıyorduk, bugün grup olarak yapıyoruz. Samsun’da ikamet ediyoruz, ekmeğimizi bu şehirden çıkarıyoruz. Bu şehirden kardeşlerimiz, dostlarımız ve arkadaşlarımız var. Aynı havayı soluyoruz, aynı gökyüzünü paylaşıyoruz. Aynı tabutun altına omuz koyuyoruz...

Kim ne düşünürse düşünsün, kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin, umursamıyoruz, dikkate almıyoruz, bu şehrin insanları olarak, nüfus cüzdanlarımızda yazan memleketimizle onur ve gurur duyduğumuz gibi, bu şehirlede onur ve gurur duyuyoruz. Herkesin gönlünde bir aslan yatar, doğru. Herkesin zevkleri ve düşünceleri farklı bu bir gerçek. Ancak gönlünde yatanla, zevkinle, düşüncenle yadırganmak niye? Ötekileştirilmek niye? Bunu kan davasına dökmek niye? Bunun husumetini gütmek niye? Spor yüzünden devamlı karşı karşıya gelmek niye? Ayıptır, yazıktır, günahtır! Herkes şapkasını önüne alıp düşünsün artık, hergün yüz yüze bakan insanlar olarak mevzu spora dayalı bir konu olunca, çakal gibi it gibi bir birimize bilenmek, diş göstermek niye! Husumet bitecek, belki dostluk olmayacak ancak kin ve düşmanlık bitecek. Bu bağlamda Bordobereliler Samsun olarak, üzerimize düşen neyse yerinegetireceğiz, meselenin altına elimizi değil, başımızı, gövdemizi sokacağız. Kardeşlik hukukunun sorumluluklarını yerine getireceğiz inşallah. İyi gün dostu değiliz ama kötü günde omuz omuza verip, mücadele edecek insanlarız. 

Samsun ve Trabzon Karadenizin güzide iki şehri ve bu şehrin spor klüpleri kendine yakışır şekilde sağ duyulu açıklamalar yapacak ve biz taraftarlarda bu husumeti bitireceğiz inşallah.

 

 

Öte yandan Bordo Bereliler Samsun Platformu, geçtiğimiz günlerde kalp krizinden vefat eden Samsunspor Şirinler Taraftar Derneği Eski Başkanı Mehmet Soykan'ın mezarını ziyaret ettiler.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2018, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER