Belma Nur Kartal, Seçim Broşürlerini Kendi Dağıtıyor

Türkiye Kominist Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Belma Nur Kartal, seçim gezilerini yaparken vatandaşlara seçim broşürlerini kendi dağıtıyor.

Belma Nur Kartal, Seçim Broşürlerini Kendi Dağıtıyor

 

81 ilde belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerine aday çıkartan TKP’nin Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Belma Nur Kartal ile  İlkadım Belediye Başkan adayı Ferdi Ak, partililerle birlikte 31 Mart yerel seçimleri öncesi çalışmalarına devam ediyor. 

Seçim komitesiyle birlikte sendikalar, odalar, dernekler ve yerel gazetelere kurumsal ziyaretlerde bulunan TKP adayları ile belediye meclis üyesi adayları saha çalışmaları kapsamında pazar yerlerine, kahvelere, evlere ve Samsun esnafına seçim bildirisini ulaştırarak halkı TKP adaylarına oy vermeye çağırıyor.

En son İstiklal Caddesi ve Gazi Caddesi ‘ndeki esnaflarla görüşen TKP adayları, yerel seçimlerde “Aynı gemide değiliz” ve “Paranın saltanatı varsa halkın TKP’si var” sloganlarıyla halka sesleniyorlar.

Halkın çıkarlarının savunuculuğunu yapmak, rantçılara soluk aldırmamak, belediyelerde alınan tüm kararları halkın gözüyle takip etmek, yağmacıları teşhir edip hesap sormak için aday olduklarını belirten TKP adayları, “Belediyeler borç batağında, halk ise işsizlik ve yoksullukla boğuşurken, belediyeler işçisinin maaşını bile ödeyemezken bu kentin şehir plancıları, mimar, mühendisleri, sanatçıları, aydınlarını yokmuşçasına kentin geleceğine dair proje üfürüp ihalecilere yeni rant kapıları aralayan patron partileriyle aynı gemide değiliz. “ dedi.

Türkiye Komünist Partisi il örgütü 10 Mart Pazar günü TKP’nin İstanbul Kartal’da düzenleyeceği miting için “İşçiler, emekçiler; bizim geminin yolcuları...” diyerek halka çağrı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 15:02
YORUM EKLE