banner176

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'de İlk Samsun Büyükşehir Başlattı!

"Sosyal Politikalarda Gönül Adımları; Samsun’u Dinliyoruz" programı Samsun'da da Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye'de İlk Samsun Büyükşehir Başlattı!

 

Programa katılarak Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği sosyal belediyecilik projelerini anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, her yaraya merhem her derde deva olmak için gayret ettiklerini ve bu kapsamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

 

 

YÜREĞİMİZİ ORTAYA KOYARAK BU İŞİ YAPTIK

Belediye olarak bakıma muhtaç kişilerin yaşadığı iki bin eve gittiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, "Bu hizmeti yaparken bakıma muhtaç vatandaşlarımızı ve onların yakınlarını incitmemek için büyük hassasiyet gösterdik. Evlerine giderken bile sivil araçlarla gittik. Çünkü o evlerde yaşayan insanların çocukları, yakınları var. Bu hizmet için 'Hastanın hiç kimsesi kalmamış da belediye mi bakıyor bu insanlara' diyen olur, yakınları incinir diye hep korktuk hassasiyet gösterdik. Bu hizmet için yılda 4 milyon lira harcıyoruz. Bir duvar yıkılsa onu tamir etmek için bile biz bu parayı harcıyoruz zaten. Yani iki bin bakıma muhtaç insana bu hizmet için harcadığımız para hiçbir şey değil. İnsan hayatını iyileştirmek üzere yapılan her şeyin sevabı vardır. Ama bu sevapların en büyüğü evde yaşlı bakımı, sağlık hizmetidir diye düşünüyorum. Evde bakım hizmetini 11 yıldır veriyoruz ve bu hizmeti Türkiye'de ilk veren belediye olduğumuz için de gururluyuz" ifadelerini kullandı.

 

 

ENGELLİLER EVE HAPSOLMAKTAN KURTULDU

Programda sosyal belediyecilik projelerinden biri daha olan ve 5 yıl önce yapılan Mavi Işıklar Engelliler Kampı ve havuzundan da bahseden Yılmaz, "Ekip arkadaşlarımıza Dünya'nın neresinde olursa olsun, engellileri evlerinden dışarıya çıkaracak, gezdirecek, hastaneye taşıyacak, tamamen onların hizmetinde olacak donanımla araçlar bulun dedim. Ardından onları rehabilite edecek başka neler yapabiliriz diye düşünürken Mavi Işıklar Kampı fikri oluştu. İyi ki de yapmışız. Şimdi onlarca engelli gencimiz, vatandaşımız kullanıyor. Engellilerimizin eve hapsolmasının önüne geçtik. Var gücümüzle vatandaşlarımızın her derdine deva, her yarasına merhem olmaya çalıştık" diye konuştu.

 

 

SAMSUN'UN BAŞARI SIRRI SOSYAL BELEDİYECİLİKTEN GELİYOR

Ben, özellikle Sosyal Politikalar Başkanı olarak sosyal belediyecilik anlayışını Samsun'da  inşa eden değerli başkanım Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyorum diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık da, "Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'un kimliğini oluşturan belediye başkanımız. Sosyal belediyecilik adına atmış olduğu adımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Özellikle Mavi Işıklar projesi takdire şayan. Başkanımız çok güçlü bir sosyal hizmet ekibi ve kadrosu ile Samsun'da sosyal belediyeciliği inşa etmiş. Şu an içinde bulunduğumuz Çok Amaçlı Salon'u yapmak için bile bir vizyon gerekir. Sosyal belediyecilik alanında atılan bütün adımlar için ben belediye başkanımız nezdinde emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.  

 

 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER