Başkan Şahin, Bizim Görevimiz Yatırımcının Önünü Açmak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Bizim belediyeler olarak en önemli görevlerimizden birisi yatırımcının önünü açmak” Dedi.

Başkan Şahin, Bizim Görevimiz Yatırımcının Önünü Açmak

 

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, İmalat sanayicileri buluşması kapsamında, Samsun Organize Sanayinde RESMAN Cam Sanayi A.Ş.’nin ev sahipliği yaptığı programda Samsunlu İş İnsanları ve sanayiciler ile bir araya geldi.

 

 

   Başkan Şahin burada yaptığı konuşmada, “Bizim belediyeler olarak en önemli görevlerimizden birisi yatırımcının önünü açmak. Bu konuda biz zaten Ticaret odası, Ticaret borsası, sizler, hep beraber önerileriniz doğrultusunda arsa ve yer üretmek gibi ne olursa bu konularda yaptığımız çalışmalar var zaten. Ben bu vesileyle Samsunumuzda üretim yapan, Yeşilyurt Demir Çelik, Ulusoy Un ve BORSAN grubunu da tebrik ediyorum yeniden. İlk 500 firma arasına girerek bizleri de gururlandırdılar. İnşallah bu sayılar artarak devam eder.” Diye konuştu.

 

 

   İş insanları ve sanayicilerin yaptıkları görevin önemine dikkat çeken Başkan Şahin; “Türkiye’nin en önemli problemi istihdam. Samsun’da da genellikle istihdam ile ilgili problemler ön plana çıkıyor. Sadece devletin yaptığı yatırımlarla da bunun önüne geçmek mümkün değil. Bunu da iş dünyası ve iş adamlarımız yapacak. O bakımdan Allah hepinizin yardımcısı olsun. Ticarette zaman zaman sıkıntılı olaylar da oluyor. Ülkenin yaşadığı olaylar da iş dünyamızı etkiliyor. Ama seçimler oldu. Yeni yönetimimizi de tebrik ediyorum. Alınacak olan yeni tedbirlerle en önemlisi iş dünyasının önünün açılması ile ekonomik olarak bir rahatlama olacak. İnsanlarda daha rahat önünü görerek yatırım yapabilecek. Ben o nedenle sizleri gerçekten tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Herbiriniz hem ekonomik anlamda kent ekonomisine katma değer sağlıyorsunuz hem de iş üreterek istihdama önemli katkı sağlıyorsunuz.” Şeklinde konuştu.

 

 
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER