Başkan Genç, Türkiye Dönüm Noktasında!

Canik Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye'nin 81 ilinden Samsun'a gelen gençlerle biraraya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Ülkemiz bir dönüm noktasındadır. Gençlerimiz mutlaka bu yaşanan gelişmeleri doğru okumalıdır ve doğru analiz etmelidir" dedi.

Başkan Genç, Türkiye Dönüm Noktasında!

 

Canik Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin 81 ilinden gençlerin katıldığı Milli Birlik - Kardeşlik Buluşmaları başladı. Serra Otel'de gerçekleşen ve iki gün sürecek buluşmanın açılış töreninde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural ile Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan gençlerle biraraya geldi.

 

 

MİLLETİN GÜCÜNÜ GÖRDÜLER

Van ve Konya'nın ardından üçüncüsü Samsun'da düzenlenen Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşmaları'nın açılış töreninde konuşan Bakan Demircan, yeni sistemle birlikte iradenin millete geçeceğini söyledi. Demircan, "Vergiyi millet veriyor, askeri millet veriyor. Allah milletimizden razı olsun. Bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 15 Temmuz'da milletin gerçek gücünü gördüler. Millet, liderlerinin öncülüğünde ülkeyi uçurumun kenarından çekti, aldı. Bu seçimden önce 16 Nisan'da referandumla önemli bir karar aldık, yasal düzenlemesini yaptık. Şimdi fiili uygulaması kaldı. Artık millete rağmen irade kullanma dönemi bitecek. Hükümeti millet seçmiş olacak" dedi.

 

 

TÜRKİYE KAYNAKLARINA HAKİM OLACAK

Türkiye'nin zaman kaybına tahammülü olmadığını ifade eden Bakan Demircan, "Bölgemiz çok sıkıntılı dönemden geçiyor. 100 yıl sonra haritaları yeniden çizmek istiyorlar. Buna müsaade etmeyeğiz. Bunun için de ülke olarak güçlü olmalıyız. Eski dönemde aslolan devletti, millet ikinci plandaydı. Adnan Menderes'i astılar, ama aslında milletin iradesini astılar. Şimdi insanı yaşat ki devlet yaşasın dönemi. Zihniyetteki dönüşümün ardından şimdi sistem değişikliğiyle güçlü iktidar, güçlü meclis ve güçlü Türkiye dönemine geçiyoruz. Artık Türkiye kendi iradesiyle kaynaklarına hakim olacak" diye konuştu.

 

 

KIRILMA NOKTASININ AREFESİNDEYİZ

Her milletin kırılma ve dönüm noktalarının olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener de, "Yeni bir kırılma noktasının arifesindeyiz. İnşallah 24 Haziran'dan sonra bizi hızlı hareket edebilen, milletin denetimine açık, hızlı yürüyen bir Türkiye bekliyor. Eski sistemde her türlü oyunu, tuzağı kuruyorlardı. Yeni sistemle milletin denetimi iki kat artmış oluyor. Devlet, ülkenin kendi imkanlarını daha rahat kullanacak. Bizler de Yeni Türkiye'nin inşasına katkı sağlamalıyız. Bu konuda gençlerimize önemli görev düşüyor" şeklinde konuştu.

 


 

GENÇLER, DOĞRU ANALİZ ETMELİDİR

Konuşmasında Türk milletinin birlik ve beraberliğine dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise, "Malazgirt’te, Kudüs'ün, İstanbul'un fethinde, Çanakkale'de omuz omuza çarpışan bu büyük millet ve ümmet, dün olduğu gibi bugün de aynı milli benlikle geleceğe yürümektedir. 15 Temmuz'da bu millet ve bu ülke üzerinde emelleri olanlara karşı, bu milletin nasıl aynı safta yer aldığını, omuz omuza nasıl birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu gördük. Ülkemiz bir dönüm noktasındadır. Gençlerimiz mutlaka bu yaşanan gelişmeleri doğru okumalıdır ve doğru analiz etmelidir" ifadelerini kullandı.

 

 

SAMSUN SIRADAN ŞEHİR DEĞİL

Ortak paydanın Türkiye olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, şunları söyledi: tarih çalıştayları düzenleyen gençlere Samsun'un tarihi önemi hakkında da bilgiler verdi. Samsun'un sıradan bir şehir olmadığını dile getiren Genç, "Anadolu medeniyetler beşiğidir, Bu toprakların tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Samsun da önemli bir tarihe sahiptir. Samsun’un geçmişi 7 bin yıl öncesine dayanır. Geçmişte önemli bir ticaret şehri olan Samsun, Selçukluların Karadeniz'de kurduğu tek şehirdir." Gençlere tavsiyelerde de bulunan Başkan Genç, gençlerden ideallerine ve hayallerine sahip çıkmalarını, ülkeye faydalı bireyler olmalarını istedi.

 

 

CANİK BELEDİYESİ'Nİ ZİYARET ETTİLER

Türkiye'nin 81 farklı şehrinden gençlerin katılımıyla düzenlenen Milli Birlik ve Kardeşlik Buluşmaları'nın açılış töreninin ardından misafir gençler Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan ile birlikte Canik Belediyesi'ni de ziyaret etti. Başkan Genç'in misafiri olan gençler, hizmet binasını gezdiler. Etkinlik kapsamında Tarih Çalıştayları düzenleyecek olan gençler, şehrin tarihi ve turistik yerlerini de gezecek.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER