Başkan Genç, Sancaktepe Samsun'un Gözdesi Olacak

Canik Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sancaktepe (15 Temmuz Şehitler Tepesi) projesi hızla devam ediyor. Başkan Osman Genç, "Sancaktepe Samsun'un gözdesi olacak. Şehrimiz yeni bir turizm alanına kavuşacak" dedi.

Başkan Genç, Sancaktepe Samsun'un Gözdesi Olacak

 

Canik Belediyesi tarafından yapılan ve Samsun'un turizm çekim merkezi olacak olan 15 Temmuz Şehitler Tepesi Projesi çalışmaları sürüyor. Bir sosyal yaşam projesi olan proje çalışmalarını Başkan Osman Genç de yakından takip ediyor. Toplam 22 bin metrekare alan üzerinde yürütülen ve içerisinde kafeterya, seyir alanları ve yürüyüş yollarının yer aldığı proje tamamlandığında Samsun'a gelen ve vatandaşların uğramadan geçemeyeceği bir mekan olacak.

 

 

TURİSTİK PARK VE EĞLENCE MERKEZİ

Samsun'un en önemli mekanlarından Toptepe Tümülüsü'nün park ve eğlence merkezine dönüşeceğine işaret eden Başkan Osman Genç, "Sancaktepe Projesi ile Samsun'da sosyal ve kültürel yatırımlarda yeni bir fark ve yeni bir tarz oluşturmuş olacağız. Burası Samsun'un tamamının görülebildiği tek yer. İnşallah projemiz hızlı bir şekilde bitecek ve Samsun'a gelen turistlere, vatandaşlarımıza hizmet verecek" dedi.

 

 

ŞEHRİN ÇEKİM MERKEZİ

Proje ile ilçenin sosyal yaşam alanları yönünden zengin, tarihi ve mistik dokusu ile daha çok ön plana çıkacağını belirten Başkan Genç, “Yaptığımız yatırımlarla ilçemizi Karadeniz Bölgesi'nin en cazip yerlerinden biri haline getirdik. İnşallah 15 Temmuz Şehitler Tepesi Projesi'ni de tamamladığımızda burası tam bir çekim merkezi olacaktır. Şehrimiz önemli bir turistik tesise daha kavuşacak. Böyle büyük bir projeyi hayata geçirmemizde önümüzü açan Anıtlar Kurulu'na teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

 

SOSYAL YAŞAM PROJESİ

Çalışmaları hızla devam eden ve bir sosyal yaşam projesi olan proje kapsamında kafeterya, müze, ahşap yürüyüş yolları, meydan, şehrin izlenebileceği teras, yeşil alan, şehrin genelinden görülebilecek ışıklandırma yapılacak. Çevreye uyumlu şekilde planlanan proje, bölgenin tarihi dokusunu da ön plana çıkaracak.

 

 
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER