banner176

Başkan Genç Ödülünü Aldı

"En Roman Dostu Belediye Başkanı" seçilen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ödülünü Belçika'nın Başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Parlamentosu (AP)'nda aldı. Başkan Genç, "Ödül almak için değil, hoşgörü dinimizin gereği olarak eşit hizmet ettik" dedi.

Başkan Genç Ödülünü Aldı

 

Avrupa Parlamentosu, Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman Sivil Toplumu Geliştirme Ortak Girişimi ile Sıfır Ayrımcılık Derneği tarafından düzenlenen En Roman Dostu Belediye Başkanı Kampanyası’nda "En Roman Dostu Belediye Başkanı" seçilen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ödülünü Belçika'nın Başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Parlamentosu'nda aldı.

 

 

ÖDÜLÜ AP ÜYESİ VERDİ

İlçede yaşayan Roman vatandaşlara yaptığı eğitim, kültür ve fiziki dönüşüm çalışmaları nedeniyle Roman hak savunucuları, sivil toplum temsilcileri, akademisyen, yerel yönetim uzmanları gibi kişilerden oluşan Bağımsız Seçim Kurulu'nca ödüle layık görülen Başkan Genç'e ödülünü DG NEAR Genel Direktörü ve Avrupa Parlamentosu Üyesi Soraya Post verdi.

 

 

EŞİT HİZMET ETTİK

Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın yanısıra dünyanın farklı yerlerinden Roman temsilcilerinin de yer aldığı törende ödülünü alan Başkan Genç, “Bizim dinimiz hoşgörü ve asla ötekileştirmeyen bir din. Biz hiç bir zaman ödül almak için hizmet yapmadık. Roman kardeşlerimizin bizim için zenginliğimiz olduğu anlayışıyla ilçemizin her tarafına olduğu gibi eşit hizmet ettik. Bu vesileyle tüm Roman kardeşlerimizin 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nü kutluyorum" dedi.

 

 

KÜLLİYE'DE ETKİNLİĞE KATILACAK

Brüksel'de Salı günü Dünya Romanlar Günü nedeniyle düzenlenecek etkinliklerde de yer alacak olan Başkan Osman Genç, Çarşamba günü ise Türkiye'ye dönerek Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Dünya Romanlar Günü nedeniyle düzenlenecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da iştirak edeceği etkinliğe katılacak.

 

 
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 07:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner181

banner179

banner180