Başkan Dündar'dan Rahvan At Yarışlarına Davet

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 15 Temmuz Pazar günü Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda yapılacak Rahvan At Yarışlarına tüm halkı davet etti.

Başkan Dündar'dan Rahvan At Yarışlarına Davet

 

Çarşamba Geleneksel Rahvan At Yarışları 15 Temmuz Pazar günü saat 12.00 da Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda başlıyor. Çarşamba Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen yarışlara Türkiye’nin değişik bölgelerinden yarışçılar geliyor.  

 DÜNDAR, “ÇARŞAMBA BÜYÜK BİR SOSYAL ALANA KAVUŞTU”

Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı ile Çarşamba’nın büyük bir sosyal alana kavuştuğunu söyleyen Belediye Başkanı Dündar, “Belediyemiz tarafından şehir merkezinin 6 km güneyinde Yeşilırmak kıyısında 600 dönüm alanda yapılan Doğal Yaşam Parkı’nda sona yaklaştık. Çarşamba Meydanı ve Sokağı, Çarşamba Konağı, camii, besi çiftliği ve hobi bahçesi, binicilik tesisleri, rahvan at yarışları pisti, mesire ve spor alanları çalışmalarını tamamladık. Nehir gezi parkuru projemizi de hayata geçiriyoruz. Gecen yıl ilkini düzenlediğimiz rahvan at yarışlarını bu yıl büyüterek devam ettiriyoruz. Bu yıl yarışları özellikle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününe denk getirdik. Tüm hemşehrilerimizi Ata sporumuz olan Rahvan At Yarışlarına davet ediyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER